ביטול אופציה בחוזה לדייר חדש בתנאי החוזה שלי ? - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • מורן

נשלח ע"ימורן 11:29, 24 בספטמבר 2015

שלום רב אני שוכרת דירה 4 שנים. לפני חודש חידשנו את החוזה לשנה נוספת. בחוזה קיים סעיף שמאפשר לי לצאת בתנאי שאמצא מחליף בתנאי חוזה זה בלבד. בחוזה ישנה אופציה לשנה נוספת במחיר שיקבע בעל הדירה. לא קיים בכל החוזה סעיף הודעה מראש, לא של בעל הדירה ולא שלי. הודעתי לבעל הדירה שאני עוזבת בעוד חודש ומחפשת שוכר תחתי באותם תנאים. לאחר יום קיבלתי ממנו מייל שהשוכר אחרי לא יוכל להישאר אחרי סוף החוזה שלי מכיוון שברצונו למכור (כאמור לא נאמר לנו דבר בעת חתימת החוזה ובחוזה יש אופציה) . האם משמעות הודעתו היא שחרור שלי מחיפוש מחליף ומהחוזה ומציאת דייר בעצמו? אני חוששת שהוא יקשה עלי לצאת. תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

12:02, 24 בספטמבר 2015

2 אופציות : א.חפשי שוכר שיכנס בנעלייך, במידה ותהיה הפרת חוזה היא תהיה מולו. (החלפת שוכר מעוגנת בחוק). עפ"י חוק חלה חובת תום הלב עלייך ולכן עלייך לספר על מה שאמר לך המשכיר.
    ב.חפשי שוכר לשנה אחת עד סוף החוזה שלך.

בהצלחה.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

12:03, 24 בספטמבר 2015

האופציה השלישית היא לשלוח לו מכתב המודיע לו על בטלות החוזה משום כוונתו לא לכבד את תקופת האופציה ולראות מה תהיה תגובתו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.