אי מציאת שותף מחליף מתאים בטווח זמן לגיטימי - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • דניאלה

נשלח ע"ידניאלה 12:09, 25 בפברואר 2016

שלום רב. אני עוזבת דירה של 2 שותפים סה"כ כולל אותי. השותפה שנשארת הגדירה קווי אופי מדויקים לשותפה המחליפה שהיא רוצה שתיכנס. בחוזה אכן כתוב כי מציאת שותף מחליף צריך להיות לשביעות רצונו של השותף שנשאר. הבעיה היא שבגלל שהדרישות שלה מאוד ספציפיות (עיקר המגבלה היא כניסה רק לבנות ולא לבחורים מה שמצמם את האפשרויות) אני מחפשת שותפה מחליפה כבר --חודשיים-- ועדין לא נמצאה ההתאמה "האידיאלית". האם משכיר הדירה יכול להחליט לוותר לי על המשך תשלום ולהודיע לשותפה שנשארת שהיא תישא במלוא עלות התשלום אם למשל מתאריך X לא תמצא שותפה חדשה במקומי? או האם יש משהו שיכול לעצור את המצב שאני נאלצת לשלם שכירות על שתי דירות? אני מתוסכלת ולא רואה שיש כלי הגנה כלשהו כלפי הסיטואציה שלי.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

עו"ד גלעד ושדי,מנהל הפורום

12:19, 1 במרץ 2016

דניאלה שלום,
    בחוזים עם שותפים המצב חוזר על עצמו בשל התנהלות התחלתית לא טובה.
    אני מניח שכשרשמתם ל"שביעות רצונו" לא התכוונתם לרדת לרזולוציות של ניתוח אישיות.
    אני מציע לנסות לסכם עם בעל הדירה על העזיבה ולהכניס בחורה במקומך ללא התחשבות בדעתה של חברתך.
    פשוט תפני את הדירה ותכניסי משהיא אחרת.
    בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.