הפרת חוזה כפרילנסר (קבלן חוץ) - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • איתמר

נשלח ע"יאיתמר 18:53, 30 באוגוסט 2016

שלום רב, חתמתי חוזה מול בעל החברה כדי לבצע הכשרה לעובדים(לימודי מחשבים). החוזה מגדיר אותי כקבלן חוץ (פרילנסר). הוסכם על תשלום גלובלי של 100 אלף שח לחודשיים, שבכל שבוע אעביר לעובדים 2 הדרכות ובזמני החופשי אני מכין את המצגות ואת כל החומר הנלווה. לאחר שבוע מחתימת ההסכם יצר עימי קשר בעל החברה והודיע לי שהחליט לפטר אותי מחוסר התאמה, ומוכן לשלם לי בדיוק על החומר היחסי שהכנתי משמע: שמינית מהסכום (שבוע אחד מתוך שמונה שבועות). רציתי לדעת האם מותר להפר חוזה באופן חד צצדי? ולשלם את הסכום היחסי בלבד ? ואם לא, מהו הסכום שעליי לבקש מבעל החברה תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

16:15, 31 באוגוסט 2016

הפרת חוזה הינה תמיד על ידי צד אחד. במידה ולא "תרמת" ליציאת החברה מהחוזה שנחתם יש לשאוב את הפיצוי וגובהו מנוסח ההסכם בינכם.
    במידה ואין התייחסות בהסכם שלכם להפרתו נדמה כי מגיעים לך כספים נוספים. יש לזכור כי בעת תביעה יש להוכיח נזק. בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.