הסכם/סעיף בלתי חוזר - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • אלי

    נשלח ע"יאלי 10:30, 23 בפברואר 2013

    חוזה/סעיף בלתי חוזר(לא יפוי כח)-האם הפסיקה דנה בעניין ? ואיפה? תודה

    השב
  • 13:30, 23 בפברואר 2013

    יורשים חותמים על הסכם חלוקת עזבון-דירה, נניח הסכם בלתי חוזר, כדי שדירה תיוחד במלואה לאחד מהם, והוא האחד, מוכר את הדירה לצד ג-קונה.
    האם יחול סעיף 34 לחוק החוזים כללי?
    כלומר,האם הקונה יהיה צד ג , שיהיה לו פתחון פה/מעמד, אם ההסכם חלוקה יופר או יתבטל?

    תגובה
  • 19:06, 25 בפברואר 2013

    אלי שלום,

    שאלתך אינה ברורה דיה, ועלינו להבין טוב יותר את עובדות המקרה על מנת להשיב עליה.

    מכל מקום:

    1. חוזה אינו מתבטל, אלא ניתן לביטול במקרים מסויימים כמו למשל הפרתו על ידי הצד השני.

    2. כל הוראה בחוזה הינה בלתי חוזרת והדרך היחידה לשנות אותה או לבטלה הינה בהסכמה בין הצדדים או כתוצאה מהפרה שמזכה בביטול החוזה.

    3. בדרך כלל לצד הנפגע בחוזה יש תביעה רק נגד הצד לחוזה עימו שהפר את החוזה.

    4. סעיף 34 לחוק החוזים עוסק במצב בו בחוזה בין שני צדדים הוענקה זכות לצד שלישי, והסעיף קובע כי הצד השלישי יכול לאכוף את קבלת הזכות, למרות שלא היה צד לאותו חוזה.

    המשך ערב נעים,

    ירון

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.