סיום חוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • אור

נשלח ע"יאור 20:28, 30 באפריל 2013

שלום, לפני יומיים חתמתי חוזה בחברה מסויימת. והיום קיבלתי חוזה מחברה אחרת הרבה יותר אטרקטיבי הן בתפקיד והן במשכורת. החלטתי לעשות מעשה, כי בכל זאת מדובר בתפקיד ראשון אחרי התואר ובאמת חשוב לי להתחיל במקום הטוב ביותר, והתקשרתי לחברה הראשונה לבטל את החוזה. המנהלת משאבי אנוש בתגובה איימה עלי בתביעה משפטית על נזק לחברה. החוזה שחתמתי הוא ללא התחייבות ואני יכול להודיע חודש מראש על התפטרות, והחברה מצידה יכולה להחליט בחודש הזה מתי להפסיק להעסיק אותי. אני מודע לכך שהמעשה שאני עושה אינו מוסרי, אך השאלה שלי האם החברה יכולה לתבוע אותי?

השב
  • 20:33, 30 באפריל 2013

אגב, לפי החוזה אני אמור להתחיל לעבוד שם רק עוד 20 יום

תגובה
  • 17:50, 7 במאי 2013

אור שלום, ראשית, אני מתנצל על העיכוב בתגובה. מכל מקום, שאלת אינה שייכת לנושאים בהם עוסק פורום דיני חוזים, אלא לנושאים בהם עוסק פורום : דיני עבודה, ואני מציע כי תפנה לפורום זה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.