רכישת דירה ע״י הבעלים בכינוס נכסים - פורום כינוס נכסים

שאלה חדשה
  • הילה

נשלח ע"יהילה 18:04, 20 באפריל 2015

אני מוכרת את הדירה שלי בעקבות גירושים עם בעלי, קיימת האפשרות שארצה לקנות את הדירה לבדי על מנת להמשיך לגור בה. האם עלי להודיע לעו״ד שבית המשפט מינה לי את המחשבה שלי? מכיוון שהוא גוזר על כך את שכרו הוא יסכים לעזור לי בכך?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

05:04, 21 באפריל 2015

שלום,

נדמה לי כי ברור, שהדרך הטובה ביותר, באם מצב ההדברות מאפשר זאת, להסכים עם בעלך לרכוש את חלקו ישירות ללא כל הליך נוסף. בלית ברירה באם המכירה קבועה להיום במסגרת מכרז מכל סיבה שהיא (למשל העדר הסכמה על המחיר) יש לבחון את ההסכם שהוליד את ההתמחרות או החלטת בית המשפט. שאלה ראשונה האם יש לך את הזכות לרכוש במחיר הגבוה שיתקבל במכרז (להשוות מחיר)? בהתאם לתשובות לשאלות אלו, צריך לקבל החלטה האם להצטרף כמציעה במכרז או להמתין ולראות את הוצאותיו. בסיטואציה הזו מומלץ מאוד שתתייעצי עם עורך דין.

אני מבין משאלתך שמונה עורך דין. איני מבין אם זה מונה לייצג אותך, או שזה מונה כבר ככונס אשר צריך להשלים את עסקת המכירה? איני חושב שיזיק בכל מקרה להתייעץ איתו להבין ממנו כיצד הוא רואה את המצב. אם הוא יקבע עמדה באשר לסוג הזכות שיש לך: בעלת זכות סירוב למשל, חשוב לקבל עמדה זו בכתב.

המקרה אינו ברור, וכרגיל המלצתי לקבל ייעוץ משפטי מלווה למקרה.

בברכה,

גיא

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

מתעניין ברכישת נכס במסגרת "הזמנה להציע הצעות" שפרסם כונס נכסים?
מהי התמחרות?
פורום זה עוסק בתנאים המשפטיים הקשורים במכרזים, רכישות מכונסי נכסים וכיוצ"ב.

קניית דירה מכונס נכסים - ממה להיזהר?