האם חייבים לחתום על הסכם גירושין שהושג בגישור - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
  • יוני

נשלח ע"ייוני 12:42, 19 בינואר 2016

אני ואשתי הגענו להסכם גירושין בגישור אבל אני לא שלם עם מה שהוסכם בו. המגשר קבע שעלי לשלם מזונות בסכום שאני לא אעמוד בו. האם אני חייב לחתום על הסכם שעושה לי עוול?

השב
  • מנהל הפורום:נדב נישרי, מגשר

נדב נישרי, מגשר,מנהל הפורום

13:19, 24 בינואר 2016

שלום יוני
    הליך גישור חייב להיות וולנטרי לכל אורכו. מכאן שאם הגעת למצב בו אתה מתבקש לחתום על הסכם שאינו משקף את רצונותייך ואינו נותן מענה לצרכים שלך, כנראה שהגישור לא צלח ויש לשאול את השאלה האם לפנות למגשר אחר או להמשיך עם המגשר לעוד מספר פגישות ועד אשר תגיעו להסכם המקובל על שני הצדדים.
    כאשר אנו מדברים על הסכמי גירושין חייבים למצוא דרך לאפשר לשני הצדדים לצאת מרוצים מההסכם שאם לא כן הם ייאלצו להמשיך ולסבול עד אשר הילדים יהיו בגירים ואף יותר מכן.
    יוני, חשוב שתאזר בסבלנות ובהבנה שפתרונות מושלמים לוקח זמן להשיג. ככל שבמסגרת תהליך הפרידה תפעלו לייצר תקשורת עניינית וברורה ביניכם כך יהיה קל יותר למצוא פתרונות יצירתיים שיאפשרו לשניכם לקבל את מבוקשכם.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.