כשרוות לצוות - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
  • צדי

נשלח ע"יצדי 06:18, 7 באוגוסט 2014

פרופסור לפסכיאטריה ענה לי שאדם שהפסיק לשלוט בעינייניו הכספיים מבחינה מנטלית לא יכול לצוות וכמו כן אדם שאינו יכול לנהל את משק הבית שלו בגלל בעיה מנטלית הוא לא יכול לצוות. השאלה היא האם התשובה היא חד משמעית? האם יש אפשרות לשנות את רוע הגזירה? מה הכשר בין שליטה בכספים לכשרות לצוות? כששאלתי פסיכו גריאטר מה צריך כדי לבדוק את אבי לצוואה ולא סיפרתי לו שבזמן האחרון נעלמים לאבי כספים ושהוא בכלל לא יוצא מהבית. הפסיכוגריאטר ענה לי להביא רשימה תרופות אחרונות. דף סיכום אלקטרוני. עכשיו אם אני יזמין אותו ולא אספר לו על זה שיש בעיה בכספים? האם יש סיכוי שהוא יוציא תעודה? תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

מנהל הפורום,מנהל הפורום

08:45, 13 באוגוסט 2014

הכשירות לחתום על צוואה מבחינת ההיבט הרפואי מותנית בכשוריו השכליים והנפשיים של האדם ומתבססת על בדיקה רפואית מקיפה לא מציע לך להסתיר מידע מן הרופא.באשר להיבט המשפטי של הסוגיה מומלץ שתתיעץ עם עורך דין הבקי בתחום

תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.