ויזה לבעלי רישום פלילי נמחק - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
  • אורן ניר

    נשלח ע"יאורן ניר 18:19, 30 בדצמבר 2012

    שלום, לפני כ18 שנה הורשעתי בעברה פלילית. כעת התיק נמצא במצב מחיקה. האם תהיה לי בעיה לקבל ויזת תייר לארה"ב? האם לשגרירות יש דרך כלשהיא לראות שאי פעם הורשעתי? ראיתי שלפי חוקי המדינה תיק פלילי שנמחק מתייחסים אליו כאילו לא התרחש (מלבד מול גורמים מאוד מסויימים), האם שגרירות ארה"ב נמנית בין אותם גורמים? האם אני יכול להשיב לשאלת עבר פלילי בשאלון שלהם ב"לא" (ללא עבר פלילי)? תודה רבה על העזרה!

    השב
  • 18:40, 30 בדצמבר 2012

    No matter what the status of the case is you need to tell the truth on the Visa form

    תגובה
  • 18:45, 30 בדצמבר 2012

    מישל תודה רבה על התשובה המהירה!

    עפ"י חוק המרשם סעיף 19ב, להלן:
    (ב) מי שיש עליו מידע אינו חייב לגלות הרשעה שהתיישנה למי שאינו רשאי להביאה בחשבון ; שאלה בדבר עברו הפלילי תיחשב כאילו אינה מתייחסת להרשעה שהתיישנה והנשאל לא ישא באחריות פלילית או אחרת מחמת שלא גילה אותה למי שאינו רשאי עוד להביאה בחשבון.

    לפי הסעיף הנ"ל השאלה בטופס אינה מתייחסת להרשאות שהתיישנו ולכן תשובה של "לא" היא אמירת אמת, האם אני טועה?

    תגובה
  • 19:05, 30 בדצמבר 2012

    As far as I know the question says if you were ever arrested or convicted, again I would tell the truth.

    תגובה
  • 20:04, 25 באוגוסט 2016

    אני לא הייתי אומר את האמת!
    אומנם ארה"ב אינה מכבדת את החוק הישראלי (וחבל מאד שכך..), אבל לפחות על רשויות ואזרחים ישראלים, חוק תקנת השבים תקף!
    מציע לך לקרוא בעיון את סעיפים 9 ו-14 לחוק:

    "מסירת מידע לרשויות זרות
    9. נזקק אדם בענינו הוא למידע מן המרשם לצורך הגשתו לרשות ממלכתית זרה, תמסור המשטרה את המידע, על פי בקשת האדם, לאותה רשות.
    ...
    התיישנות הרשעה
    14. (א) לא יימסר מידע לפי סעיפים 6 עד 9 אם עברו מיום פסק הדין או ההחלטה התקופות המפורטות להלן (בחוק זה - תקופת ההתיישנות):
    (1) אם הוטל מאסר עד שנה אחת - התקופה שהוטלה ועוד שבע שנים;
    (2) אם הוטל מאסר עד חמש שנים - התקופה שהוטלה ועוד עשר שנים;"

    מכאן, שהחמרת שלא לצורך עם שואל השאלה. לא רק שלאחר מחיקה הוא רשאי לשמור על פרטיותו, ולא לדווח על עברו הפלילי, אלא כבר לאחר ההתיישנות הוא היה יכול לעשות כך.
    אחרת מה הסיבה שבכלל המחוקק קבע מגבלה זו?...

    תגובה
  • 10:26, 6 בספטמבר 2016

    שלום הייתי בשגרירות ארצות הברית לקבלת ויזה תייר ושלחו לי את הדרכון ללא הויזה וביקשו ממני במכתב לשלוח להם את הרישום הפלילי. כרגע זה בהתיישנות לעד שנתיים למחיקה עד 2019 האם אני חייב לתת מידע זה לשגרירות? כי בדף הראשון שיוצא מהרישום הפלילי כתוב עם יצא רק דף זה אין כל עבר פלילי והאם אפשר לשלוח רק דף זה? בבקשה שהקבל תשובה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.