לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלון

שהייה על B1, כניסות מרובות, כמה זמן ?

דפדפתי אחורנית ולא הצלחתי למצוא תשובה מלאה וחד משמעית. מאז יולי 2014, נכנסתי ויצאתי מארה"ב מספר פעמים, לצרכי עסקים, הצהרתי על כך בהגירה, הגעתי בכל פעם מגובה עם מכתב מהחברה בה אני עובד שאני מגיע לתקופת זמן מוגבלת והוכחות שאני חי ומועסק בישראל. בפעם האחרונה שנכנסתי (לפני חודש) הפקיד ציין , בצורה מאוד אדיבה, שעליי לשים לב שאני לא עובר את מכסת ה-חצי שנה מתוך שנה (מאז יולי) והוא המליץ לי לבדוק כמה זמן סה"כ שהייתי, שכן הוא לא רואה במדיוק אצלו על המחשב. את הדרכון הוא החתים , עם תאריך "תוקף" של יולי 2015 (החותמת הקודמת הייתה מאי 2015). השאלה היא כזו, מה גובר על מה ? 1. האם אני יכול לשהות עד יולי וזה לא ייחשב כ-overstay ? או שעליי להתחשב במניין הימים הכולל ובעצם לעזוב טרם אני מגיע ל-חצי שנה מתוך שנה ? 2. במידה ואני יוצא מארה"ב וחוזר לאחר שבוע שבועיים - האם יימנעו ממני כניסה בטוענה ששהיתי מעל חצי שנה מתוך שנה ? יש לי היסטורית כניסות ויציאות די ארוכה (עשרות פעמים) ומעולם לא נשארתי מעבר לזמן שאושר לי. (ואני לא רוצה לעשות דבר כזה) תודה רבה.

item.Author מנהל הפורום Removed

שלום אלון, אין תשובה חד משמעית לשאלתך. בכל כניסה לארה"ב באמצעות ויזה לביקור בארה"ב, פקיד ההגירה רשאי על פי שיקול דעתו לקבוע האם הוא סבור כי קיים חשש להשתקעות בארה"ב, או קיים חשש לשהייה לא חוקית מעבר לתוקף הויזה. מצד אחד יציאה קצרה וחזרה לאחר שבוע שבועיים לא נשמעת טוב, אולם מצד שני השתקעות בארה"ב במשך חודשים רבים עד יולי עשוי בוודאי להעלות חשד כי אתה עובד בקביעות בארה"ב ודרישה מצד רשויות ההגירה כי תוצא ויזת עבודה בצורה מסודרת. העדיפות תהיה ליציאה לתקופה ארוכה יותר וחזרה רק לאחר מכן, מלווה במכתב הזמנה. בברכה, יהושע פקס, עורך דין

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ויזה לארצות הברית ואזרחות/ דרכון אמריקאי