ויזה בתוקף שנמצאה לאחר סירוב - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

 • משה נשלח ע"ימשה 09:49, 1 בספטמבר 2015

  איבדתי את הדרכון הישן שלי שכלל גם את הויזה לארה"ב לפני כשנה וחצי. פניתי לשגרירות בכדי לקבל ויזה חדשה וסורבתי. הדרכון הישן נמצא לפני שבועיים, הויזה עדיין בתוקף לעוד שנה. לפני יומיים סורבתי שוב. האם אוכל להשתמש בויזה שעדיין בתוקף?

  השב
 • nbjo

  21:48, 5 בספטמבר 2015

  שלום, יש לי שאלה מורכבת:
  תוקף הויזה שלי הוא לעוד שבוע ל09\12 הסוכן ויזה שטיפל בי אמר שבשביל לחדש את הויזה אין צורך לבוא לראיון ויש אפשרות לבוא לראין, דבר שהתברר לא נכון לגבי כי במכתב שהגיע חזרה מהשגרירות נכתב שהיות והויזה שלי הונפקה לפני 2008 איני נכלל בהטבה זו, ועלי לבוא לראיון אותו הם מציעים ב22 לתשיעי או מתי שאבחר בשנה הקרובה.
  בסוף המכתב הם כותבים שלידעתי זהו סירוב לבקשת ויזה לפי סעיף 212 בחוק האגירה, אמרו לי (לא השגרירות אלא סתם מישהו) שאוטומטית התבטל לי תוקף הויזה, ברגע הגשת הבקשה.
  שלחתי להם מייל עם המקרה הזה ושאלתי האם אני יכל להיכנס לבינתיים עם ויזה הקודמת שתקפה לאותו שבוע, והם כתבו לי כן, עליך להגיע אבל קודם צות הלילה של היום האחרון של תוקף הויזה. השאלה היא האם הם הבינו את משמעות השאלה לגבי מעמד הויזה הישנה בכללותו? מה התוקף והערך של מייל מהשגרירות? מצד אחד הם החזירו לי את הויזה בדואר בלי חותמת שחורה וכדומה, מצד שני מה זה מה שהם כתבו לי במכתב סעיף 212?
  הטיסה שלי ביום שלישי ואיני יודע מה לעשות, אני מאוד לחוץ ולא רגוע. אם תוכלי לעזור לי בבקשה, האם יש מקום בארה"ב שבו אפשר לדעת בוודאות עם הויזה עוברת או לא?
  תודה רבה

  תגובה
 • מנהל הפורום:removed

  יהושע פקס, עורך דין,מנהל הפורום

  12:08, 9 בספטמבר 2015

  שלום רב,

  לסעיף 212 ישנם תתי סעיפים, אז תלוי על פי איזה תת סעיף דחו את הבקשה? הסמכות לאשר או לא כניסה לארה"ב נתונה לאנשי ביקורת גבולות בארצות הברית, לכן גם דוא"ל של השגרירות אינו ערובה כי הכניסה לארצות הברית תאושר בוודאות.

  בברכה,

  תגובה
 • מנהל הפורום:removed

  יהושע פקס, עורך דין,מנהל הפורום

  12:03, 9 בספטמבר 2015

  שלום משה,

  לא תוכל להיכנס לארצות הברית עם הדרכון הישן, כי בבקשות המאוחרות יותר הבקשה שלך לקבל ויזה לארה"ב סורבה על ידי השגרירות.

  בברכה,

  תגובה
 • משה

  12:38, 9 בספטמבר 2015

  תודה על העזרה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.