קבלת משכנתא לנכס בגרמניה - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
  • דודי

נשלח ע"ידודי 04:28, 15 בינואר 2014

שלום וברכה, אני מתעניין לגבי רכישת נכס מניב בגרמניה, אני אזרח ישראלי, ומעוניין לדעת כיצד אוכל לקבל משכנתא מהבנק הגרמני, הרי אין לי שם חשבון בנק וזרימה של כספים וכל זה, או משכורת בגרמניה, אז מדוע שהבנק ייתן לי משכנתא, על מה הוא יסתמך? האם הבנק שם ייתן לתייר משכנתא? שאלה נוספת, בהנחה שהוא ייתן משכנתא, עד איזה גובה מימון אני אקבל? 50 אחוז או 70 או 75? שאלה נוספת, נגיד שהנכס המוצע הוא בסכום לא גדול, נגיד 100,000 יורו, 70,000 יורו (אם יש כאלו דברים, אני רוצה בתחילה לנסות על נכסים לא יקרים כמו דירה קטנה וכאלה, ואח"כ לראות הלאה) גם אז ניתן לקבל משכנתא או שיש מינימום שווי נכס שעליו ניתן לקבל? תודה מראש על התשובות.

השב
  • 13:15, 16 בינואר 2014

דודי שלום
    התשובות לשאלות שלך נתונות להחלטת הבנק והן במישור הפרטי של חופש החוזים.
    יחד עם זאת ומניסיון בליווי משפטי של מאות רכישות דירות בגרמניה ועשרות רבות של רכישות נכסים מסחריים, סיכוייך טובים לקבל משכנתא לרכישת דירה בגובה של 50%-60 מערך הדירה, ללא קשר למחיר מינימלי, גם אם אתה אזרח זר ולא תושב גרמני. לקוחות שלי קיבלו משכנתאות גם על דירות שרכשו בסך של 40-50,000 אירו.
    באשר לרכישת נכסים מסחריים, הרי שכאן משחק המיקום, השוכר, טווח השכירות תפקיד משמעותי. לדעתי, ניתן יהיה לקבל בסביבות ה 60-75%, כאשר הביטחון היחידי לבנק זה הנכס עצמו.
    לפרטים נוספים, אתה מופנה לאתר האינטרנט שלי www.henadvoc.com

תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.