רישום אחרי התיישנות נמחק אוטומטית? - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
  • יהודה

נשלח ע"ייהודה 10:34, 17 באפריל 2014

שלום האם אחרי 7 שנים מאז הרישום שנרשם הרישום (לא היה כתב אישום) נמחק אוטומטית או שאני צריך לבקש עם עורך דין שימחקו

השב
  • 00:02, 20 באפריל 2014

יהודה שלום, בהתאם לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, תשמ"א-1981, רישום בדבר החלטה שלא לחקור או שלא להעמיד לדין, בנוגע לעבירה שאינה פשע, יבוטל בתום 7 שנים מיום האירוע,ובמידה ומדובר בקטין אזי הביטול יחול לאחר 5 שנים, אלא אם כן החליט הגורם המוסמך אחרת. כלומר, באם הרישום עליו אתה מדבר אינו בגין עבירה שדינה מאסר העולה על 3 שנים הרי שהרישום ימחק אחרי 5 שנים במקרה של קטין או 7 שנים במקרה של בגיר. אני הייתי ממליץ לוודא כי אכן הדבר נעשה, תוכל לבקש העתק של הרישום המשטרתי נגדך בכל תחנת משטרה. בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.