תיק סגור ישפיע על קבלה לעבודה עם סיווג ביטחוני? - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
  • אורן

נשלח ע"יאורן 18:00, 5 בפברואר 2015

שלום יש לי תיק סגור בחוסר ראיות..עשיתי סיווג בטחוני האם זה ישפיע לי על הקבצה לעבודה? והאם אני יכול למחוק את הרישום הזה לגמרי?

השב
  • 12:44, 12 בפברואר 2015

כאשר מוגשת תלונת שווא, ניתן להגיש תלונה במשטרה וכן לתבוע את המתלונן, תביעה אזרחית לפיצויים. כמובן שצריך להוכיח כי התלונה הוגשה בכוונה, ובחוסר תום לב והינה שקרית. במישור הפלילי, בתלונות שווא של נשים בגין אלימות או אונס , קיימת הנחייה של הפרקליטות לא להעמיד את המתלוננת לדין (כדי לא להרתיע נשים מלהתלונן ) . יש לבדוק, אם התיק נסגר ואם לא נותר רישום משטרתי. במידה וכן, יש לפנות בבקשה לסגירת התיק, מומלץ ע"י עו"ד הבקי בתחום.
    עו"ד מירי פרידמן ועו"ד אייל שמולביץ

תגובה
  • 12:49, 12 בפברואר 2015

אורן היקר
    תיק סגור מחוסר ראיות עלול, אולי, להשפיע, על הסיווג הבטחוני.
    בית המשפט העליון, קבע כי, סגירת תיק משטרתי בעילה של חוסר ראיות אינה מנקה סופית את החשדות. מומלץ לפנות למחיקת הרישום המשטרתי באופן סופי, ע"י שינוי עילת הסגירה.
    בברכה
    עו"ד מירי פרידמן ועו"ד אייל שמולביץ
    .

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.