גן פתוח אבל אין ממד או מקלט - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
  • מרינה

נשלח ע"ימרינה 20:28, 26 ביולי 2014

שלום רב, אני תושבת פתח תקווה, הילד שלי הולך לגן פרטי, מתחילת המבצע גן היה סגור יומיים כי אין להם בגן לא ממד ולא מקלט קרוב, אחר כך הגן נפתח אבל בזמן האזעקה הם לא הולכים עם ילדים לשום מקום מוגן ולכן הילד שלי נמצא בבית כבר 20 ימים מתוך חודש. האם אני חייבת לשלם חודש מלא לקייטנה?

השב
  • 21:00, 26 ביולי 2014

שלום מרינה,
    אני לא בטוח, אבל אינני זוכר שהיתה הוראה של פיקוד העורף שאוסרת פתיחת גן ללא ממ"ד . אן אכן אין הוראה כזו והגן פתוח, את כנראה צריכה לשלם לגננת.

תגובה
  • 21:08, 26 ביולי 2014

באתר העירוני של פתח תקווה רשום שקייטנות שאין להם מרחב מוגן שנתן להגייה אליו תוך 90 שניות ימצא פיתרון מבנה אחר ואם לא ימצא אז לא התקיימו לימודים לקייטנה של ילד שלי מצאו מבנה אחר אבל הם לא עברו אליו ממשיכים במבנה שאין מרחב מוגן
    http://www.petah-tikva.muni.il/Emergency//Lists/List2/DispForm.aspx?ID=14

תגובה
  • 06:27, 27 ביולי 2014

נו, אם זה המצב, אז ענית בעצמך. אם היא לא ממלאת אחר הוראות פיקוד העורף, הרי זה נחשב כאילו אין גן, ואת לא חייבת לשלם. את יכולה אפילו לפנות לעירייה על מנת שהם יחייבו אותה שלא לפתוח את הגן במקום המסוכן

תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.