לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אורטטל

אי תשלום עבור העדרותי בעבודה במבצע צוק איתן

שלום רב אני עובדת בחברה פרטית ובשל מלחמת צוק איתן לא יכלתי לעבוד והייתי בבית עם ילדיי הקטנים,מהמעסיק כל פעם שאני מבררת נאמר כי אין עדיין אישור לפקטור הפרטי לתשלום על העידרות במבצע צוק איתן. אשמח לדעת מהם זכויותיי ומדוע לא מדלמים לי על משהו שמגיע לי .תודה אורטל

אמיר שושני

התשובה מתחלקת לשניים: 1. - הסקאטור הפרטי לא "צריך אישור" על מנת לשלם לעובדים שכר. נחתם הסכם של המעסיקים שחברים בלשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, ועוד כמה ארגונים, שמחייב אותם לשלם לעובדים שנשארו בבית כי בתי הספר או הגנים של ילדיהם היו סגורים. אני לא יודע על צו הרחבה לכל המשק, אבל בכל מקרה, אף אחד לא אסר על מעבידים אחרים לשלם לעובדים את שכרם. 2. - קרן הפיצויים של מס רכוש מחייבת את כל מי שידרוש ממנה פיצויים עכל נזקי המלחמה, להוכיח כי הוא שילם לעובדיו את כל שכרם, בין אם הוא מעסיק שחל עליו ההסכם שתיארתי לעיל ובין אם לא. אם המעסיק הפרטי שלך הגיש תביעה לתשלום נזקי המלחמה - הוא היה חייב להצהיר שהוא שילם לך את משכורתך, ולכן יש לך סיבה טובה לדרוש ממנו לשלם. כתבתי על זה מאמר. הנה הקישור: http://www.blog.lawguide.co.il/showarticle.asp?a=18159

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חרבות ברזל - זכויות משפטיות