עובד שעתי, עמוד ענן - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
  • דודי

נשלח ע"ידודי 11:29, 19 בדצמבר 2012

שלום רב בזמן המבצע הייתי שכיר בבאר שבע ללא קביעות ומקבל שכר שעתי. לא עבדתי שבוע שלם בגלל המבצע. האם אני זכאי לפיצוי כלשהו מהמדינה? תודה דודי

השב
  • 11:52, 19 בדצמבר 2012

לא כתבת האם יש לך ילדים קטנים והאם בית העסק בו אתה עובד היה סגור...

תגובה
  • 12:07, 19 בדצמבר 2012

בזמן המבצע היו שני ילדים קטנים. היום יש שלושה.
    אני גר כ 40 דק' דרומית לב"ש כך שהגנים פעלו אצלנו כרגיל ואשתי כבר היתה בחופשת לידה.
    אני עובד בתור עוזר מחקר בבן גוריון. עד כמה שידוע לי לא היתה פעילות כלל באונ' באותו הזמן. לא ידוע לי אם יצאה הנחייה שלא לבוא. פשוט היה ברור שאי אפשר לשבת במשרד ולברוח למקלט כל חמש דקות אז לא הגענו.

תגובה
  • 14:22, 19 בדצמבר 2012

במקרה שלך, יש לך בעיה: המקום היה פתוח, ולכן ההצדקה שלא לבוא לעבודה היא רק במקרה שהייתי ההורה היחיד שיכול לשמור על הילדים, קרי - ההורה השני עובדת. זה לא התקיים. אם תוכל להראות שאשתך לא כילה לשמור על הילדים, עדיין תהיה זכאי, אבל זה לא פשוט להראות זאת כי היא היתה בחופשת לידה שבהגדרה נועדה בשביל... להיות עם התינוק.
    הבעיה הנוספת היא שלא כתבת היכן בדיוק אתה גר. הזכאות היא על בסיס מקום המגורים שצריך להיות בטווח 40 קילומטר, בעוד ש-40 דקות דרומית לבאר שבע זה משהו כמו מצפה רמון / ירוחם / ניצנה וכו'. לא כולם בטווח ה-40 קילומטר...

תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.