שכירות כחלק מהעבודה - פורום מיסים

שאלה חדשה
  • יוני

    נשלח ע"ייוני 14:38, 16 ביולי 2015

    שלום רב עורך דין רוזנברג אברהם, אם אני הולך להיות עובד של חברה (רשת חנויות) וההסכם הוא שאני מנהל חנות מחדר/חנות שבבעלות שלי ובתמורה משלמים לי משכורת שבעצם היא גבוהה יותר ממה שתוכנן כי אני כאילו משכיר להם את החנות שלי. האם אני יכול לקבל הכל כמשכורת בתלוש או שאני צריך לדווח על חלק מהשכר כדמי שכירות ולפתוח על זה תיק במעמ? תודה מראש

    השב
  • 14:50, 16 ביולי 2015

    כמו כן שעבור הדמי שכירות אתה חייב לדווח בנפרד.
    לגבי התיק במע"מ, אתה ורשת החניות יכולים להגיש בקשה לפי סעיף 20 לחוק מע"מ ותקנה 6א לתקנות מע"מ ואז הרשת חניות תוציא חשבונית עצמית ותדווח למע"מ במקומך.
    יצוין, כי אי פתיחת התיק במע"מ כאמור אינה פותרת אותך מלפתוח תיק במס הכנסה ולהגיש דוחות שנתיים למס הכנסה.
    בהצלחה

    תגובה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.