קנס על אי הגשת דוח ניכויים מקוון לפני 4 שנים - פורום מיסים

שאלה חדשה
  • דורון

נשלח ע"ידורון 12:43, 18 בינואר 2012

אני עצמאי. בשנת 2008 העסקתי עובד אחד למשך חודשיים. בשל סיכסוך עם רואה החשבון שרצה הרבה יותר כסף ממה שסוכם ביננו במקור - הגשתי באותה שנה את כל הדוחות בעצמי. כתבתי למס הכנסה מכתב שבו ביקשתי שידריכו אותי כיצד לסגור את תיק הניכויים שלי בתור מעסיק, שהרו"ח פתח לי עבור אותו עובד. שלחתי 3 מכתבים סה"כ ב2008 ו-2009 מתוכם אחד רשום. עד היום לא הגיעה שום תגובה למכתבים אלה. כעת (ינואר 2012) קיבלתי מכתב שעלי לשלם קנס של 3200 ש"ח על זה שלא הגשתי דוח ניכויים מקוון בשנת 2008. זוהי הפעם הראשונה שאני שומע על קיומו של הדבר הזה, ומעולם לא קיבלתי התראה כלשהי קודם לכן. יש לציין שאיני חייב כסף למס הכנסה בשום צורה, והקנס הוא על אי הגשת הדוח המקוון בלבד. במס הכנסה מסרבים לבטל את הקנס בטענה שהם אינם חייבים להודיע לי על חובתי זו. האם יש סיכוי כלשהו לבטל את רוע הגזרה? האם לא קיימת חובה חוקית מבחינתם לענות על מכתבים שנשלחים אליהם? כדי להגדיל את האבסורד יש לציין שמס הכנסה הדפיסו עבורי דף שבו מופיעים כל הנתונים שאני צריך למלא בדוח המקוון, כלומר מדובר בדוח שלמעשה כבר נמצא ברשותם ומדובר בנוהל בירוקרטי מיותר לחלוטין.

השב
  • 12:23, 17 באפריל 2012

לצורך עניין זה רצוי שתפנה לברר זאת מול משרד פקיד השומה האזורי בו הינך מתגורר או לחילופין לפנות למחלקת שירות לקוחות ברשות המיסים.

תגובה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.