• אבי

    נשלח ע"יאבי 15:47, 3 במאי 2012

    פורום מיסים http://www.mishpati.co.il/Forum.aspx?forumId=12 סעיף 9א לפקודת מס הכנסה מעניק פטור 35% על קיצבה מקופת גמל ותיקה כגון מבטחים . הפטור לא ניתן אם קיבל הפורש פיצויי פיטורין פטורי מס בעת פרישתו לפני כמה שנים שאלתי : - אם נעשה חישוב היום ונגלה שפטור המס 35% מצטבר מהקיצבה משך שנות הפנסיה הינו גבוה מהמס שהעובד היה פטור עת קיבל פיצויי פיטורין האם ניתן רטרואקטיבית להתחשבן עם מס הכנסה בקיזוז למשל אם קיבל עובד בפרישה לפני 15 שנים 150,000 ₪ פיצויי פיטורין והופטר ממס בסך נניח של 50,000 ₪ , ( דהיינו לא שילם מס בסכום זה ) מאידך הסכום המצטבר של פטור מס 35% על הפנסיה השנתית שהוא "מפסיד" הוא 75,000 – האם מגיע בקיזוז החזר בברכה אבי

    השב
  • 16:33, 7 במאי 2012

    החיוב הוא עבור כל שנה בנפרד ואי אפשר להתחשבן אילו ההכנסה הייתה קודם.

    תגובה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.