חנות במתנה מקרבה ראשונה - פורום מיסים

שאלה חדשה
  • mos

    נשלח ע"יmos 15:23, 4 במאי 2012

    שלום לכולם אבי כאשר היה לפני 30 שנה בחול העביר סכום כסף לדודי על מנת שירכוש עבורו בארץ חנות. והחנות היתה רשומה עד עכשיו על שמו של דודי, היום הוא מבקש להעביר אותה על שמו של אבי במתנה אבי הושכיר ללא עסק או חברי וכן דודי בפורום נדלן מישהו כתב לי שלדעתו הם יצטרכו לשלם מעמ על העסקה ? האם זה נכון או שכל מה שיצטרכו לשלם זה 1/3 ממס רכישה ? זה יוצא כ100K

    השב
  • 16:32, 7 במאי 2012

    הגדרת "מכר" בחוק מע"מ מוגדרת מתנה כמכר.
    מאחר ומדובר בנכס מסחרי שהמחזיק בו נחשב כעוסק - יכולה לעלות השאלה האם המכירה נעשתה במהלך עסקו ו/או האם נוכה בגין הממכר מס התשומות, שאת על פי הגדרת "עסקה" בסעיף 1 לחוק מע"מ.
    לכן קיימת סבירות גבוהה שמעבר לחיוב במס רכישה תהיה חבות במע"מ. יחד עם זאת, ייתכן כי לאור המקרה קיימת דרך אחרת שתייתר את הצורך במתנה. הינך מוזמן ליצור איתנו קשר בנושא זה.

    תגובה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.