העברת עוסק מורשה בין בני זוג - פורום מיסים

 • שמואל נשלח ע"ישמואל 15:35, 4 במאי 2012

  אני עוסק מורשה בתחום שירותי תוכנה ואשתי היא עקרת בית - לאחרונה התחלתי לעבדו גם כשכיר ואז מגיע למס השולי גבוהה (מדי...) מאחר ואשתי איננה עובדת וזה לא עומד להשתנות בשנים הקרובות 1) האם אפשר/כדאי להעביר את העוסק על שמה וכך לחסוך במס ? מניח שיהיה יתרון גם בנקודות הזיהוי שלה (3 ילדים) ? עלי לציין כי גם עתה אשתי עובדת מהבית בעסק (אולם לא מקבלת משכורת כי העסקת מתנהל מהבית) האם יש ברעיון הזה גם חסרונות אם אשתי ? 2) האם מבחינת מס הכנסה יש תנאים להעברת בעלות כזאת (הכשרה רלוונטית) או שזה ללא תנאי מגביל ? 3) אם מהלך כזה יתבצע באמצע השנה כיצד יחושב המס (נחשב כעסק חדש מאמצע השנה )? 4) איזה עו דיקולים כדאי להביא בחשבון ?

  השב
 • תמיר פורר, עו"ד (רו"ח)

  16:28, 7 במאי 2012

  מאחר ולאשתך אין את ההכשרה המקצועית בתחום התוכנה, הרי כל הניסיון להעביר את ההכנסות על שמה הוא בגדר פעולה מלאכותית. יחד עם זו, אם אשתך עובדת איתך באותו עסק, למשל - בקשר עם הלקוחות; מתאמת פגישות; עובדת מול בנקים וכו' והינה עומדת בתנאים המפורטים בסעיף 66(ה)(2) לפקודה, אזי עד לסכום 48,960 ש"ח לשנה ניתן יהיה לבקש חישוב נפרד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

מנהל הפורום: עו"ד איתי ברכה

שותף במשרד עו"ד ברכה סיון ושות' ומנהל מחלקת גילוי מרצון. את ניסיונו הרב בתחום צבר דרך עבודתו במשרד
למידע נוסף

053-9374676 חיוג
הודעה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.