שכר אומנים - תיאום מס - פורום מיסים

שאלה חדשה
  • ננה

נשלח ע"יננה 16:11, 13 במאי 2012

שלום אני מגישה בקרוב דוח למס הכנסה - תיאום מס אני עובדת כפרילאנסרית והיות ואינני מגיעה לסכום מינימום - אני מוציאה אישור ניכוי מס. בשנת 2010, היתה עבודה אחת שעשיתי והכסף הועבר אלי בהעברה בנקאית - לא הוצאתי עליו אישור ניכוי מס. זהו סכום קטן - ואני יודעת כי גם כשהוא מתווסף לסהכ הכנסות שלי - אני לא עוברת את המינימום ולכן אינני צריכה לשלם מס. אבל היות ואני מגישה דוח - אני רוצה להצהיר על כל ההכנסות שלי. מה אני יכולה לעשות כרגע ביחס להכנסה הזו? האם יש דרך להצהיר על ההכנסה רק במכתב מצידי? האם אני יכולה להוציא אישור ניכוי מס רטרואקטיבית? האדם שעבדתי מולו הוא עוסק פטור - האם לעוסק פטור יש תיק ניכויים? אשמח לקבל את עזרתכם בברכה קרני

השב
  • 12:26, 17 במאי 2012

מאחר וההכנסה הנוספת אינה משכורת אלא משירות שנתת, קיימת חובה בחוק לפתוח תיק הן במס הכנסה והן במע"מ. יחד עם זאת, אם מדובר בהכנסה חד פעמית ואינך נותנת שירותים מספר פעמים את יכולה לפנות לפקיד השומה שבאזור מגורייך במכתב ולבקשו לפטור אותך מפתיחת תיק אך בכל מקרה יהיה עלייך לגשת לחוליה המרכזית בפקיד השומה.
    עוסק פטור זה לעניין מע"מ, תיק ניכויים קיים לכל אדם, בין שכיר ובין עצמאי, ללא קשר לסיווג שיוכו במע"מ.

תגובה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.