מס רכישה על דירה נוספת - פורום מיסים

שאלה חדשה
  • דניס

נשלח ע"ידניס 14:38, 19 באוקטובר 2012

שלום, רכשתי דירה נוספת לפני כשנה. קיבלתי ממס רכישה התחייבות להקפאה של שנתיים על המס עד למכירת הדירה הישנה (שבה אני גר) ולאחר כשנה שלא הצלחתי למכור פניתי לרשויות מס רכישה על מנת לשלם. קיבלתי ממס רכישה תשלום שובר סכום הכולל הצמדה וריבית + קנס. ערך הקנס 10 אחוזים מגובה המס שאני אמור לשלם! האם אני אמור לשלם את הקנס? לפי טענת מס רכישה היות ולא מכרתי את הדירה למרות שהתחייבתי לפי החוזה הם דורשים שאשלם קנס. אילו נימוקים אוכל לתת למס רכישה בהגשת בקשה לביטול הקנס? האם זה לא מספיק להסביר שלא הצלחתי למכור והאם על פי נסיונך קיימת נטייה לבוא לקראת מגיש הבקשה במקרים שכאלה?

השב
  • 18:21, 23 באוקטובר 2012

מאחר וביצעת ניסיונות למכור את הדירה ולא הצלחת - תוכל להגיש בקשה לביטול הקנס למיסוי מקרקעין ולצרף לבקשה אסמכתאות המפרטות את ניסיונותיך למכירת הדירה. לפיכך גש עם הבקשה למשרד האזורי ותבקש לאור בקשתך לביטול הקנס לקבל שובר לתשלום המס ללא הקנס ורק לאחר קבלת ההחלטה, היה ותידחה, תשלם את השובר בגין הקנס.

תגובה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.