ערעור מנהלי/עתירה מנהלית - פורום מיסים

שאלה חדשה
  • ספיר

נשלח ע"יספיר 12:14, 14 באוגוסט 2014

שלום רב, על החלטת מנהל אגף גבייה (מיסים עקיפים) במע"מ, מגישים ערעור מנהלי או עתירה מנהלית? עובדות המקרה: נמסרו שיקים לפירעון חוב מע"מ, ביקשתי כי יגיעו להסדר חדש עם החייבים עקב מצב כלכלי קשה, קיבלתי סירוב ממנהל אגף גבייה, הוגשה בקשה חוזרת ל מנהלת תחום בכירה (אכיפת הגביה - מע"מ), אך טרם נתקבלה תשובה. אני רוצה להגיש צו מניעה לפרעון שיקים, ויחד עם צו המניעה האם אני אמורה להגיש ערעור מנהלי או עתירה מנהלית?

השב
  • 12:33, 14 באוגוסט 2014

ספיר שלום,
    לפי דבריך אני מין שנעשה הסר תשלוים על החוב. אבקש לידע אותךכי על הסדר החוב כאמור חלים הוראות חוק החוזים.
    מה שאני מציע לעשות הוא להגיש ה"פ תוך ציון שהסדים המבוקשים בה"פ הינם ביטול ההסכם ועריכת הסכם חדש הכולל פריסה ארוכה יותר של התשלומים וכן בקשה להקפאת הליכי הגבייה על למתן החלטה בה"פ.
    יצויין, כי היות והגשה בקשה נספת גם למנלת תחום בכירה - אכיפה, עליך להמתין עד למתן תשובה מנה במסגרת מילוי הליכים ולא לפנות כרגע לבית המשפט.
    כמו כן, את יכולה בשב זה להוציא מכתב למתן תשבה בהתאם לחוק ההנמקות מנהליות סעיף 2 המחייב תשובה של רשות מנהלית עד 45 יום.
    בהצלחה

תגובה
  • 13:05, 14 באוגוסט 2014

תודה על המענה המהיר.
    אכן נעשה הסדר תשלומים, התשלומים היו בפריסה של שנה ראשונה 2000 ש"ח לחודש והחל מהשנה השנייה יותר מ- 4,500 ש"ח לחודש.
    השיקים ע"ס 4,500 ש"ח אמורים להיפרע בסוף חודש אוגוסט 2014, והחייבים אינם יכולים לעמוד בתשלומים אלו.
    במידה והשיקים לא יכובדו הבנק יטיל הגבלה על החשבון.
    לכן, אני מעוניינת להגיש צו מניעה לפירעון השיקים כבר בתחילת שבוע הבא, למרות שלא קיבלנו תשובה ממנהלת תחום בכירה- באגף האכיפה והגבייה (יצא מכתב להנהלת הגבייה כי טרם ניתנה תשובה ובאם לא תהיינה ברירה נגיש צו מניעה).

אם ההליך הוא דרך ה"פ, אגיש ה"פ יחד עם צו המניעה אם לא תתקבל תשובה עד יום ראשון.

האם הה"פ צריכה להיות מוגשת בבית המשפט המחוזי?

תודה וסופ"ש נעים!

תגובה
  • 13:11, 14 באוגוסט 2014

ה"פ צריכה להיות מוגשת לשלום שכן סכום הסדר התשלומים אינו עובר את 2,500,000 ש"ח.
    בהצלחה וסופ"ש נעים.

תגובה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.