מתי אזרח ישראלי אמור לשלם מיסים גם לארה"ב - פורום מיסים

 • דורית נשלח ע"ידורית 10:17, 10 בדצמבר 2014

  בעלי אזרח ארה"ב בן 56 עלה לארץ בגיל שנה. כעת רוצה לעשות securrity number לבקשת הבק או שיבטל אזרחות אמריקאית. האם ארה"ב יכולה לתבוע אותו על כך שלא דיווח הכנסות לארה"ב כל השנים. באיזה מצב הוא אמור לשלם לארה"ב מיסים והרי הוא משלם למדינת ישראל כי כאן הוא מתגורר. והאם זה יחייב אותו לדווח כל שנה על הכנסות אם הוא עושה את "הנמבר סכיוריטי"

  השב
 • מנהל הפורום

  10:53, 10 בדצמבר 2014

  1. דרישותו של הבנק ל- securrity number נבעת לאור החלט הוראות חוק ה- TATCA שנכנסו לתוקף ב 1.1.2013, הוראות לפיהם, כל הבנקים בעולם המנהלים קשרי מסחר עם ארה"ב מחייבים לדווח לרשות המסים בארה"ב (IRC) על אזרחים אמרקאית המחזיקים חשבונות בנק מחוץ לארה"ב. (במאמר מוסגר - יצויין כי פסיקה של בית המשפט בישראל קבעה ,יכ הבנקים בישראל לא חוייבים להוראות ה-FATCA המשמעות הינה כי הבנקים בישראל אינם יכולים לחייב לקוח למסור את ה securrity number ו/או להחתימו על טופס W9ׂ).
  2. גם אחר מסירת ה- securrity number בעלך לא יהיה מחוייב בתשלום מס לארה"ב לבטח לא פעמים שכן נעיין מס הכנסה הוא תושב ישראל וכן בהתאם להוראות אמנת המס בין ישראל לארה"ב, בעלך לא יחוייב במס בארה"ב.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

מנהל הפורום: עו"ד איתי ברכה

שותף במשרד עו"ד ברכה סיון ושות' ומנהל מחלקת גילוי מרצון. את ניסיונו הרב בתחום צבר דרך עבודתו במשרד
למידע נוסף

053-9374676 חיוג
הודעה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.