3 או 6 שנים של קבלת קצבה? - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
  • ג'ורג

נשלח ע"יג'ורג 21:17, 24 ביוני 2015

קשישה סיעודית בת 88 (בבית עם עובדת זרה) שילמה כ- 20 שנה או יותר את כל מה שדרשו ממנה עבור בטוח סיעודי של ה"כללית" . לפני חודשיים, חברת דקלה הפסיקה לשלם את הקצבה הסיעודית בטענה שנסתיימה הזכאות לאחר שהסתיימו 3 שנים של קבלת קצבה . ידוע לי שהקצבה אמורה להשתלם ל 5 או 6 שנים . בטלפון אמר לי נציג דקלה שהבטוח שלה קבוצתי והיה ל 3 שנים , וההוראות השתנו ל 6 שנים רק לפני שנה שנתיים (תוך שקיבלה קיצבה), אך לה זה לא מגיע , כי מה שקובע זה יום הגשת התביעה . אודה לכם אם תסייעו לי : א. האם זה יתכן שיפסיקו לה כך את הקצבה כשהיא לגמרי סיעודית ונזקקת לעזרה וכשהבטוח היום הוא ל- 6 שנים? ב. האם יום הגשת התביעה זה הדבר היחיד שקובע ולכן תקבל פחות מקשישים שהצטרפו אחריה ? ג. האם היותה ניצולת שואה יכול לסייע לה בהמשך קבלת הקצבה מדקלה עד ל-6 שנים? ד. מה עליה לעשות ולמי צריך לפנות בענין זה?

השב
  • 13:54, 1 ביולי 2015

מהנתונים שכתבת, בהנחה שהם מדוייקים נראה כי הפוליסה מוצתה ומשכך - לצערי - לא ניתן לדרשו מחברת ביטוח שתשלם יותר מכפי שהתחייבה.

תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.