בן המטפל באמא סעודית - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
  • נתי

נשלח ע"ינתי 17:23, 19 באוקטובר 2014

שלום לך אני מטפל באמא כבר כ18 שנים אמא במצב סעודי הזקוקה לטיפול והשגחה לאחרונה הגשתי בקשה לסיעוד .. היתה אחות מטעם ביטוח הלאומי שקבעה לאמא סיעוד מלא! שאלתי היא האם אני יכול לקבל את דמי הסיעוד בעבור הטיפול באמא למרות מה שכותבים בביטוח הלאומי שרק למי שאין קרבה משפחתית יוכל לקבל יש לציין שכל השנים טפלתי באמא מאחר שלא היתה מוכנה לקבל טיפול משום אדם מלבדי! אנה עזור לי בבקשה האם יש אפשרות כזאת? תודה

השב
  • 11:01, 26 באוקטובר 2014

נתי שלום
    עקרונית אין המוסד לביטוח לרומי משלם כסף, אלא מעניק שעות טיפול, כלומר הוא שולח - על חשבונו - איש / אשה המעניקים את הטיפול והסיוע. לכן אין אפשרות לקבל כסף במזומן עבור טיפול הנעשה ע"י בן משפחה, קל וחומר לא רטרואקטיבית. צר לי. אם תרצה לבדוק אפשרויות אחרות - נא פנה טלפונית.
    עו"ד אילן להב

תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.