פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.

• הליך סיום העסקה כשנסגרת חברה

שלום, אנחנו חברת סטארט אפ קטנה הנאלצת לסגור (גם אצלינו נגוז החלום...). אבקש הדרכה על הליך...

הודעה חדשה
    ר ל רוני ליטבק 10:27, 18 בינואר 2017
    10:27, 18 בינואר 2017
  • קיזוז ימי הודעה מוקדמת מעובדת שנטשה את משרתה

במהלך שיחה עובדת שהרימה את קולה על המעסיק נתבקשה לעזוב את החדר. היא נטשה את משרתה יצאה ולא שבה...

נ ניצן 17:21, 2 באוגוסט 2016
    17:21, 2 באוגוסט 2016
  • פיטורי עובדת משק בית

שלום רב, יש לי עובדת ניקיון מזה כשנתיים פעמים בחודש, השכר החודשי שלה 600 ש"ח לחודש....

• מנהל הפורום:ארז רוח משרד עו"ד

פיצויי פיטורים מחושבים לפי שכר חודשי כפול שנות ותק. במקרה שלך (שנתיים ושכר של 600 ש"ח) מדובר למעשה על 1,200 ₪. לצורך חישוב זכויות נוספות, כגון גובה פדיון החופשה שלו העוב לתשובה המלאה...

ר רחל 13:27, 4 ביולי 2016
    13:27, 4 ביולי 2016
  • עובד לשעבר פותח עסק מתחרה

בעלי העסיק עובד בחנות שלו ורוב היום העובד היה בחנות כשבעלי ועובד נוסף נוסעים לבתי לקוחות. מסתבר...

לא בקלות תוכלו למנוע מעובד לשעבר להקים עסק משלו, גם לא עסק מתחרה. כמובן שניתן לתבוע נזקים הנגרמים מכך, גם מהפסד הכנסות וגם מניצול מידע פנימי וסודות עסקיים למיניהם והפיצו לתשובה המלאה...

ז זהר 10:46, 4 ביולי 2016
    10:46, 4 ביולי 2016
  • חישוב ימי מחלה וזכאות

שלום רב, אחד העובדים (סודני) התפטר לאחר כ4 שנים בעסק. שילמנו לו פנסיה במלואה והבראה גם...

לצורך בחינת גובה פדיון ימי החופשה של העובד יש צורך בבחינת ימי החופשה שצבר בהתאם לוותק של העובד, למספר ימי עבודתו, לשכרו וכו' וכן לבחון את ימי החופשה בתשלום שניצל העוב לתשובה המלאה...

ב ברק 14:49, 31 במאי 2016
    14:49, 31 במאי 2016
  • הפעלת מוקד תמיכה מישראל לחו"ל

שלום רב, אשמח לקבל הבהרה אם קיימת מניעה חוקית של הפעלת מוקד תמיכה מהארץ לחו"ל - בנושאי און...

עליך להפנות שאלה זו לפורום העוסק במשפט בינלאומי.

R RT23 18:45, 10 במאי 2016
    18:45, 10 במאי 2016
  • דמי טיפול ארגוני-התאחדות בוני הארץ

הנני עוסק מורשה,הוצאתי קבלן רשום בסיווג ג-1 בדצמבר 2014. קיבלתי דרישת תשלום ע"ס 3025...

אכן דמי טיפול מבוססים על תחשיבים כאלו ואחרים (בין היתר על בסיס תשלומים לעובדים ולעתים גם בהתבסס על מספר עובדים וחזור שנתי), אך ישנו גם רף מינימום. בכל מקרה, עליך להיוועץ לתשובה המלאה...

ד דרור 21:17, 25 באפריל 2016
    21:17, 25 באפריל 2016
  • עובדת הפרה סיכום שבע"פ

יש לי עובדת שהתחילה לעבוד אצלי חמישה וחצי חודשים. בראיון הסברתי לה שאני מצפה שהעובד/ת שיעבדו...

אין קשר בין הדברים, שכן עובדת בהריון עתידה לצאת לחופשת לידה ולאחריה לשוב לעבודתה ולהמשיך לעבוד באותה עבודה מבלי שיש לראות בכך נתק של עבודה ואין בהריונה כדי להוות הפרה של לתשובה המלאה...

י ישי 15:32, 12 באפריל 2016
    15:32, 12 באפריל 2016
  • שימוע לעובד לפני פיטורין

שלום אני מעוניין לפטר עובד שלי. האם אני חייב לעשות לו שימוע למרות שמדובר בעסק פרטי?

חובת עריכת השימוע לפני פיטורים חלה כיום על כלל המעסיקים ולרבות במגזר הפרטי. ככל שהינך שוקל לפטר את אחד מעובדיך, עליך לזמנו לשימוע בצורה מסודרת ובכתב ואף לציין בזימון את לתשובה המלאה...

מ משה 15:11, 23 בפברואר 2016
    15:11, 23 בפברואר 2016
  • חיוב בדמי טיפול ארגוני להתאחדות בעלי מלאכה ותעשייה זעירה בירושלים

שלום. אשתי, בעל ביתן למכירת תכשיטים בקניון בירושלים קיבלה טלפון מאיים ההתאחדות. אם לא...

לא כל כך ברור משאלתך מי בדיוק יצר עמכם קשר ומה בדיוק נאמר בשיחה. פנייה מסודרת צריכה להיעשות שלא באיומים, אך לעתים לא נעשית פנייה ראשונית כלל וכלל והקשר הראשוני הוא בהגשת לתשובה המלאה...

ע י עדי יניב 13:56, 14 בפברואר 2016
    13:56, 14 בפברואר 2016
  • דמי טיפול להתאחדות התעשיינים בישראל

שלום, האם ארגון הייטק העוסק בתחום תשתיות תקשורת מחויב לשלם דמי טיפול ארגוני מקצועי להתאחדות...

בחוק ההסכמים הקיבוציים נקבע, כי על כל עוסק שחל עליו צו הרחבה לשלם דמי טיפול לארגון מעסיקים וזאת, גם אם העסק אינו חבר בארגון המעסיקים מרצון. אין מפורט בשאלה אם צו הרחבה ח לתשובה המלאה...

ה הילה 13:52, 30 בדצמבר 2015
    13:52, 30 בדצמבר 2015
  • חישוב תשלום פיצויים לעוזרת/מנקה שאחוזי המשרה שלה השתנו במהלך השנים

עבדה אצלי עוזרת/מנקה במשך 14 שנה. בשנים הראשונות היא עבדה פעמיים בשבוע 4 שעות בכל פעם ובשנים...

פיצויי פיטורים לעובד בשכר מחושבים על-פי רוב בהסתמך על שכר חודשי ממוצע של 12 חודשי העבודה האחרונים במכפלת שנות ותק. אם בכוונתך לפטר אותה, עלייך לשלם לה פיצויי פיטורים.

ר רונית 09:54, 16 בדצמבר 2015
    09:54, 16 בדצמבר 2015
  • העסקת אישה בהריון לאחר תום תקופת החוזה

עובדת שחתמה על חוזה עד סוף אוגוסט. ובסוף אוגוסט היתה בהריון. האם יש חובה להמשיך להעסיק אותה או...

על מנת שניתן יהיה להשיב לך באופן פרטני לגבי העובדת הספציפית, ישנם פרטים נוספים שחיוני להכיר ואשר יש בהם כדי להשפיע על התשובה. בין היתר, חיוני מאוד לדעת כמה זמן הועסקה הע לתשובה המלאה...

מ משה 08:22, 8 בנובמבר 2015
    08:22, 8 בנובמבר 2015
  • יציאה לחופשה כפויה ללא שכר

בחגים כפיתי על עובדים שלי יציאה לחופשה שהתחילה בערב ראש השנה עד שמחת תורה ועכשיו אני סוגר את...

בשאלתך לא פירטת מספיק על מאפייני העסקת העובדים (למשל אם מדובר בעובדים עם שכר גלובאלי או שעתי ואם שילמת להם בתקופת החופשה הכפויה ומה שילמת). לגופו של עניין אציין, כי ניכר לתשובה המלאה...

ב בני 11:08, 27 באוקטובר 2015
    11:08, 27 באוקטובר 2015
  • הפסקות עישון

שלום רב מה החוק אומר לגביי יציאה של עובד להפסקות עישון? האם יש הגבלה בחוק או שאני צריכה לקבוע...

אין התייחסות פרטנית בחוק לעניין הפסקות עישון. אם עובד מעשן יוצא להפסקות עישון מרובות הפוגעות בפריון עבודתו בהחלט באפשרותך לזמנו לשיחה בעניין ולהגביל את מספר ההפסקות שהוא לתשובה המלאה...

א אסתי 09:15, 14 באוקטובר 2015
    09:15, 14 באוקטובר 2015
  • הגדרת משרה מלאה

הגדרת משרה מלאה, האם משרה מלאה מוגדרת כ186 שעות? או לפי מס' ימי העבודה בחודש?

משרה מלאה אינה נמדדת אך ורק בראייה חודשית. יום עבודה מלא הוא של 8 או 9 שעות עבודה (תלוי באם מדובר על 5 או 6 ימי עבודה בשבוע) ושבוע עבודה לא יעלה על 45 שעות עבודה וחודש ע לתשובה המלאה...

י יהודה 09:00, 8 בספטמבר 2015
    09:00, 8 בספטמבר 2015
  • פיטורי עובד שהפסיק להגיע לעבודה

עובד שלי ביקש העלאה בשכר וסירבתי. יום למחרת הוא לא הגיע למשרד וגם כל השבוע שאחריו ואין דרך לאתר...

בתי הדין לעבודה כבר הכירו בהתפטרות (או במקרים הפוכים בפיטורים) על-ידי התנהגות. של הצדדים. כאשר העובד שלך מפסיק להתייצב לעבודתו מבחירה שלו הרי שניתן לראות בהתנהגותו זו כהת לתשובה המלאה...

ג גידי 15:29, 25 באוגוסט 2015
    15:29, 25 באוגוסט 2015
  • תשלום דמי הבראה

יש לי עובד שעובד אצלי שנה ותשעה חודשים. במשכורת האחרונה הוא קיבל את דמי ההבראה שמגיעים לו. אני...

כאשר עובד שצבר ותק של שנה ומעלה מסיים לעבוד, גם אם הוא פוטר וגם אם הוא התפטר, יש לשלם לו פדיון דמי הבראה בהתאם לוותק שלו ולחלקיות משרתו. כמובן שיש להפחית תשלומי הבראה ש לתשובה המלאה...

א אריק 10:43, 20 באוגוסט 2015
    10:43, 20 באוגוסט 2015
  • יום חופש לאחר עבודה בשבת

שלום אני עובדת יהודיה בענף המלונאות. האם אני זכאית ליום מנוחה במהלך השבוע לאחר עבודה ביום...

ד דינה 07:25, 3 באוגוסט 2015
    07:25, 3 באוגוסט 2015
  • הבראה

שלום רב,בהמשך לתשובתך הקודמת ביטוח לאומי לא יכול לפגוע לה בתשלום דמי הלידה שקיבלה...כי לפי...

ל א ליזה אלימלך 11:14, 27 ביולי 2015
    11:14, 27 ביולי 2015
  • תשלום הבראה בזמן חופשת לידה

שלום רב,האם למעסיק יש אפשרות לשלם לעובדת דמי הבראה בזמן חופשת לידה.תודה מראש

ל א ליזה אלימלך 10:33, 27 ביולי 2015
    10:33, 27 ביולי 2015
  • שאלה לגבי תשלום מחלה

היי, יש לי סיטואציה שאשמח לקבל עליה תשובה מבחינת החוק... אני בעל משרד המונה 3 עובדים. אחד...

ב בן 12:43, 10 ביולי 2015
    12:43, 10 ביולי 2015
  • לקיחה מהחנות ללא אישור

שלום אני בעלת עסק קטן וממעסיקה עובדת מזה שנתיים השבוע שכחתי יומן נוכחות ותיעוד של העובדים...

א אילנה 07:24, 9 ביולי 2015
    07:24, 9 ביולי 2015
  • פיטורין בתום ימי מחלה

שלום, ישנו עובד אשר מודע לכוונתנו לפטרו וכעת על מנת להמנע מלהגיע לשימוע מנצל את ימי המחלה...

מ מיטל 10:40, 8 ביולי 2015
    10:40, 8 ביולי 2015
עמוד מתוך5