לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלונה

ימי חופשה

שךום רב, אני עובדת כתשע שנים במקום עבודה. השכר שלי מורכב משכר פר פגישה כ 28 שקליםן תוספות למניהם (אחזקת רכב, החזר דלק, בונוס קבוע, תמריץ ותמריץ נוסף) תשלום פר חוג בית בערב ועמלות מכירה. המעסיק שלי מתייחס לסוג העסקתי כעובד שעתי, על פי התלוש סכום השכר השעתי זהה לשכר פר פגישה כלומר 28 שקלים ועל פי התלוש אני עובדת כ 7 שעות יומיות (מה שכמובן משתנה כיוון שכמות הםגישות היומיות וזמן ההשקה בכל פגישה הוא שונה) נניח רגע לחל העליון אף על פי שגם כאן יש עיוות מסוים בהפרשות לפנסיה וכדו". על פי החוק מגיע כ 17 ימי חופשה בשנה, אני הייתי מצפה לקבל 17 יום כפול שכרי היומי הממוצע (לפחות על פי החישוב מלמעלה - 240 שקלים) אולם החישוב של חשבת השכר מתבצע כדלקמן. משרה מלאה היא 186 שעות, אם ניקח את כמות השעות שאני עובדת זה 140 שעות (בחודש מלא ללא העדרויות) ועכשיו עושים חישוב כזה. בחודש אני אמורה לצבור 1.4 ימים, בפועל החישוב הוא 186 חלקי 140 כפול 1.4 - כלומר חישוב החלק היחסי של משרה מלאה. תוצאה מכך הצבירה שלי היא יום בחודש. עבור פדיון יום החופש אני מקבלת 240 שקלים כך שיוצא שימי החופשה שלי הם 12 יום בשנה ולא 17. חשוב לציין שיש חודשים בהם אני נעדרת בעקבות חופשה\ מחלה\ חג ואז החלק היחסי הוא לא 140 אלא פחות ויש מקרים שאני צוברת 0.8 יום בחודש. האם זה הגיוני?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ייעוץ למעסיקים