יציאה של עובדת בהריון לבדיקות - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
  • שני

נשלח ע"ישני 15:16, 28 בינואר 2014

שלום, אני מעסיקה עובדת בהריון שביקשה לצאת לבדיקה באמצע היום. אין לי אפשרות שתצא באמצע היום לשעתיים, מכיוון שלא מצאתי לה מחליפה לשעתיים הללו. לכן, ביקשתי שתצא ליום חופש, או חצי יום חופש, כדי שאוכל להביא עובדת אחרת במקומה שנמצאת באותו היום בחופש. היא סרבה. חשוב לציין שהצעתי לה לעבוד כרגיל ביום החופש הקבוע שלה. מה ניתן לעשות? העבודה היא בגן ילדים ואין לי אפשרות שתצא באמצע היום ושיהיה חוסר בצוות. תודה

השב
  • 15:42, 28 בינואר 2014

כדאי לנסות למצוא פתרון אחר. יציאה לבדיקות במהלך ההיריון אינו יכול לבוא על חשבון חופש.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.