יחסי עובד מעביד במשרד תיווך - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
  • אלון

נשלח ע"יאלון 02:10, 1 במרץ 2014

יש לי הסכם עבודה ששלל יחסי עובד מעביד עם סוכן שעבד כ- 4 שנים מהבית ולאחר מכן עוד כ - 3 שנים מהמשרד. במשך כל התקופה הסוכן הוציא חשבוניות של חברה בע"מ שהוא היה מנהלה היחיד, ואף התקזז עם הפסדים קודמים שהיו לחברה. בעקבות זכיה בבית דין לעבודה של שני סוכני רימקס שהיו גם הם בחוזה ששלל יחסי עובד מעביד מאיים הסוכן בתביעה בבית דין לעבודה אם לא אשלם לו סך של 300,000 ₪ האם יש מצב שסוכן שהוציא במשך כל התקופה חשבוניות של חברה בע"מ ודווח כשכיר של החברה שהייתה בבעלותו, ואף נהנה מהתקזזות עם הפסדי החברה יכול לתבוע אותי בקיום יחסי עובד מעביד ? אודה מאד לתשובתכם אלון

השב
  • 08:41, 1 במרץ 2014

ישנם מספר פרמטרים הקובעים אם מעמדו היה כשל שכיר או עצמאי. העובדה למשל שהעבד ממשרדך פועלת לטובתו, עם זאת יש חוזה וישנן חשבוניות חברה..אני מציעה לך לפנות במהירות ליעוץ משפטי.

תגובה
  • 19:11, 1 במרץ 2014

תודה על התשובה המהירה,
    דברתי עם שני רואי חשבון בנושא והם אומרים שהם לא מכירים אופציה שחברה בע"מ מועסקת כשכירה,
    הם כן מכירים חברה שמעסיקה שכירים, ואכן כפי שציינתי הסוכן גילם את ההכנסות למשכורת מהחברה שהיה גם שכיר בה וגם קיזז הפסדים קודמים של החברה.
    נניח שבית דין לענייני עבודה יחליט שמדובר בשכיר, כיצד זה יתיישב עם מערכת המיסוי שלא מכירה באנדרוגינוס הזה.

תגובה
  • 21:28, 1 במרץ 2014

כפי שאמרתי לך העובדה שהעובד הוציא חשבונית - היא קריטריון אחד בתוך המכלול. בית הדין לא שוקל שיקולי מס הכנסה כאשר הוא בא לבדוק את זכויות העובד. שיקוליך אינם במקומם.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.