חובות וזכויות המעסיק במקרה והעובד יוצא לחופשת מחלה מעל חודשיים - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
  • אני שכירה. נדרסתי ע"י אופניים

נשלח ע"יאני שכירה. נדרסתי ע"י אופניים 22:15, 2 בינואר 2015

אני שכירה. נדרסתי ע"י אופניים חשמליות כהולכת רגל. תאונת פגע וברח שלא תאונת עבודה. כבר חודשיים לא יכולה לעבוד בגלל הפגיע. יש את כל האישורים הרפויים. שלושה חודשים לפניי התאונה הזאת התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש. צברתי רק 4 ימיי מחלה בלבד. סוכם עם מעסיק שהוא שומר לי את מקום העבודה עד שאוכל לחזור לעבוד. שנינו רוצים שאני אחזור. מה זכויותיי בינתיים? ומהן הזכויות והחובות של המעסיק? האם המעסיק חייב להפיק לי תלוש גם על החודש שבו לא הגעתי כלל לעבודה בגלל חופשת מחלה (עם כל האישורים מהרופאים)? האם חייב לשלם לי דמיי ביטוח לאומי ובריאות? האם בכלל הוא חייב להפיק לי תלוש.

השב
  • 09:33, 4 בינואר 2015

שם תוכן הודעה:' פונה יקרה. המדובר בפורום מעסיקים בו ניתן יעוץ למעסיקים. לעניין זכויותיך, בנסיבות המתוארות אינך זכאית לתשלום דמי מחלה הואיל והנך זכאית לפיצוי מחברת הביטוח של הפוגע. בתקופת העדרות מהעבודה על המעסיק להמשיך ולהנפיק תלוש שכר ולבצע הפרשות לביטוח לאומי וביטוח בריאות.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.