התייעצות - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
  • דוד

נשלח ע"ידוד 10:49, 19 בפברואר 2015

שלום, יש לי שאלה בנוגע להעסקת עובד לא במשרה מלאה. אנחנו זוג שמנהל עסק קטן וחינוכי שעושה פעילויות חד פעמיות לילדים וחוגים חינוכיים לילדים. התחלנו את העסק כעוסק פטור, אך נצטרך השנה להפוך לעוסק מורשה. העסק רץ יפה ואנחנו רוצים להעסיק מדריכה חדשה וראשונה. העבודה שכרגע יש לנו לתת לה היא לפעילויות חד פעמיות שנערכות כשעה בצהרונים לילדים. אני מניח שבתור התחלה לא תהיה הרבה עבודה (נניח למען השאלה שתהיה פעילות אחת בשבוע) ולכן המשרה היא כהשלמת הכנסה. השאלה שלי היא: כמה יעלה לי להעסיק עובדת במשרה כזו מעבר כמובן לתשלום שקבענו כשכר? מה עלינו לקחת בחשבון לפני שאנחנו עושים את הצעד? תודה מראש

השב
  • 07:40, 22 בפברואר 2015

שלום רב,
    כל עובד זכאי לתנאים סוציאלים, כגון ימי חופשה, הבראה, הפרשות לקופת פנסיה וקרן פיצויים על פי הוראות החוק ועל פי היקף המשרה. הפרשות לקרן פנסיה וקופת פיצויים מתחילות רק לאחר 6 חודשי העסקה. כן יש לוודא כי נערך הסכם בכתב המגדיר בדיוק את היקף המשרה וזכויותיו של העובד. חשוב להתייעץ עם עורך דין בניסוח ההסכם והבטחת כל הזכויות לעובד. כן יש להפריש לביטוח לאומי ולביטוח בריאות. ניתן ליצור קשר עם משרדינו לשם יעוץ מקיף כאמור.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.