העברת פיצויים למעסיק חדש - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • א

    נשלח ע"יא 14:04, 2 באוגוסט 2016

    שלום, אני מתעתדת לעבור למקום עבודה חדש לאחר שעבדתי 11 שנים במקום הנוכחי. במקום הנוכחי היו הפרשות תקינות לפנסיה וכו'. נאמר לי שכדאי לי להעביר את הפיצויים למעסיק החדש כדי שיתקיים רצף שנים על מנת שאוכל לקבל את אחוזי הפנסיה המקסימלית (70%) בבוא העת. האם זה אכן אפשרי והאם המעסיק החדש יכול למנוע ממני לעשות זאת ? במידה ולא , מה הפתרון האופטימלי לסיטואציה ? תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    14:26, 11 באוגוסט 2016

    שימי לב שאת זכאית להמשיך את ההפקדות הפנסיוניות לקרן הפנסיה בה את מבוטחת כיום. בהתאם לסעיף 20 לחוק קופות הגמל, לעובד הזכאות לבחור בקרן הפנסיה בה הוא מבוטח ולמעסיק אין כל מעמד בענין זה. יתר על כן, קיימת חשיבות גדולה מאוד לשמור על רצף ביטוחי באותה קרן פנסיה בה את מבוטחת (לצורך צבירת תקופת אכשרה לפנסית נכות ושאירים וכן שמירה על זכאות לפנסית נכות במקרה של שינויים במצב הבריאותי). עם כל זאת, תמיד קיימת לך הזכות לבחור, בכל עת, בקרן פנסיה אחרת מזו שאת מבוטחת בה כיום ולהעביר אליה את כל הזכויות אם כי כדאי לקבל ייעוץ פנסיוני מבעל רשיון (משווק פנסיוני של קרן הפנסיה או יועץ פנסיוני או סוכן ביטוח) על מנת לוודא שלא נגרמים נזקים במהלך המעבר

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.