הפרשה לפנסית חובה מצד המעסיק - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שולי

  נשלח ע"ישולי 20:55, 8 באוגוסט 2016

  המעסיק מפריש לעובדים אחרים 8.33% ולי לפי החוק הסטנדרטי.האם מדובר באפליה שהיא מותרת?מדובר בעסק של עד 20 עובדים שאלה נוספת- יש לי קולגה שההפרשות שלה כל חודש משתנות מעט...היא הייתה עובדת מדינה בעברה, האם ההפרשות שלה צמודות למדד?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:55, 11 באוגוסט 2016

  זכויות עובד במקום העבודה נקבעות בהתאם להסכם העבודה החל עליו ועל המעסיק. ככל שלא חל הסכם עבודה קיבוצי הקובע הוראות דומות לכלל העובדים, אזי הזכויות של העובד להפרשות פנסיוניות הינן בהתאם להסכם העבודה האישי. מעסיק אינו מחויב בשכר שווה כלפי כלל העובדים והוא רשאי לקבוע תנאי עבודה דיפרנציאליים בין עובדים שונים, אלא אם כן קיימת אפליה אסורה מחמת מין, גיל וכו'.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.