חידוד שאלת פנסיה לעוזרת בת 68 מקבלת ק.זקנה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • מעסיקה

    נשלח ע"ימעסיקה 12:18, 11 בנובמבר 2013

    שם תוכן הודעה: חידוד שאלה שנשאלה. על אף שהצגתי מקרה פרטי- מדובר בשאלה כללית. אישה בגיל 68, המקבלת קצבת זקנה- יש להפריש בגינה דמי פנסיה ע"י מעביד חדש, בין במקרה בו יש לה כבר פנסיה ממעבידים קודמים אם לא ?.

    השב
  • 12:33, 11 בנובמבר 2013

    שלום רב,

    מעיון בתשובה עולה כי היא עונה על שאלתך.

    סעיף 4 6) לצו קובע כי הצו לא יחול על: "מי שפרש מעבודתו בגיל פרישת חובה ומקבל קצבה; "קצבה, בסעיף זה- למעט קצבאות וגמלאות מהמוסד לביטוח לאומי".

    כלומר- אם:
    1. העובדת פרשה בגיל פרישת חובה (הקבוע בחוק גיל פרישת חובה)
    ו-
    2. מקבלת קצבה (מקרן פנסיה/ ביטוח מנהלים / פנסיה תקציבית)(ולענין זה גמלת זקנה מביטוח לאומי אינה נמנית כקצבה)

    אזי- לא קמה חובה לביצוע ביטוח פנסיוני מכוח צו ההרחבה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.