הפרשות פנסיה רטרואקטיביות לקרן פעילה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • חנה

    נשלח ע"יחנה 19:29, 19 במרץ 2013

    שלום, עבדתי בחברה מסויימת במשך חודשיים ו 10 ימים, והגעתי לחברה עם קרן פנסיה פעילה. החברה טוענת כי אף על פי שהפרשות לעובד שהגיע עם קרן פעילה הן מהיום הראשון להעסקתו,אינני זכאית להפרשות פנסיה, שכן ההפרשות הרטרואקטיביות יתבצעו רק לאחר 3 חודשי העסקה, ומשום שהפסקתי עבודתי בטרם הגעתי ל 3 חודשי העסקה איני זכאית להם. האם הם פועלים כחוק או שמא יש לי עילה לקבלת הפרשות אלו? תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

    עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

    20:14, 19 במרץ 2013

    שלום רב,

    צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק קובע כי עובד המתחיל עבודתו כאשר הוא מבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו זכאי להפרשות מיום העבודה הראשון.
    בהמשך הסעיף 6(ה) נקבע כי ההפרשות יבוצעו לאחר שלושה חודשים או עד תום שנת המס (לפי המוקדם)אולם רטרואקטיבית מהיום הראשון.
    לפיכך ניתן לגרוס כי ההוראות לגבי אופן ביצוע ההפקדות הינו הוראות טכניות אשר אינן מאיינות את הזכות להפקדה פנסיונית רציפה מיום העבודה הראשון.

    יחד עם זאת מדובר בשאלה פרשנית אשר טרם עמדה למבחן משפטי וייתכן פסיקה בעניין תפרש באופן שונה הסעיף.

    דוד בכור, עו"ד

    לאור לשון הסעי

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.