התיישנות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • רוני

נשלח ע"ירוני 21:07, 19 במרץ 2014

לפני למעלה משנה סיימתי לעבוד במקום מסוים ומאז אני לא עובד, היו לי הפרשות לקרן פנסיה הכוללת מקרה של נכות, מאז עד לעכשיו אין הפרשות לקרן הפנסיה, יש לי לכאורה סיבה לתבוע על אירוע שאירע במהלך עבודתי, אולם לפי חברת הביטוח יכולתי לתבוע אך ורק במהלך עבודתי או זמן קצר לאחר מכן, האם זה נכון ואין מה לעשות?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

09:49, 20 במרץ 2014

רוני שלום

מתחילת דבריך ניתן להבין כי מדובר בקרן פנסיה (בסוף המייל אתה נוקט בלשון חברת הביטוח) וקיימת לכך משמעות מבחינת ההתיישנות.

ההתיישנות בחוזה ביטוח הינה 3 שנים מקרות הארוע.

בקרן הפנסיה ההתיישנות היא 7 שנים.

בכל מקרה הנושא קבוע בתקנון קרן הפנסיה.

ככל בעת האירוע היית עמית/מבוטח פעיל בקרן - ואל חלפה תקופת ההתיישנות - ניתן להגיש את הבקשה לפנסית נכות גם אם היום אתה כבר לא בגדר מבוטח פעיל.

יכולות להיות משמעויות למצבך היום כמבוטח לא פעיל - ככל שהיתה קיימת לך נכות במועד היותך מבוטח פעיל לתקופה קצרה אשר חזרה לאחר מועד תום היותך מבוטח פעיל (גם לאחר תום תקופת ארכת הביטוח בגין התקופה בה הית נכה)

בכל מקרה כדאי להיוועץ בענין זה עם עו"ד בקי בתחום

בהצלחה

אבנר בן חיון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.