קרן פנסיה-השתלמות-גמל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • לי

    נשלח ע"ילי 13:45, 9 ביולי 2014

    אם אני בת יחידה לאדם שלא קבע מוטבים בקרנות שלו, בפטירתו האם הכסף יעבור אליי בירושה או שחברת הפנסיה-השתלמות-גמל יכולה להשתלט על הכספים מכיוון שאין מוטבים שנקבעו אצלה ו/או צוואה?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    13:54, 9 ביולי 2014

    לי שלום
    בעקרון בהתאם לסעיף 147 לחוק הירושה - כספים שיש לשלם מכוח תקנון קופת גמל או פוליסת ביטוח אינן נכללים במסגרת העזבון.
    בתקנונים הקופות או בפוליסות ביטוח- קבוע בד"כ כי מי שמינה העמית/מבוטח- כמוטב- יהא זכאי לכספים לאחר פטירתו.
    ככל שלא נקבע מוטב על ידי המנוח- יש לבדוק בתקנון /פוליסה שלכ ל אחד מהמוצרים הפנסיוניים - מה ההוראה קובעת. בד"כ, בהעדר מוטב- ישולמו הכספים למי שמינה המנוח בצוואה - ובהעדר צוואה ליורשים על פי דין.
    בקרן פנסיה, יש דרגה קודמת למוטב- והיא השאירים (ובהעדר שאירים - מוטבים ובהעדרם - יורשים כנ"ל)
    בכל מקרה תוכלי לקבל הדרכה ותשובות בשירות הלקוחות של הגוף מוסדי המנהל את המוצר הפנסיוני הרלוונטי
    בהצלחה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.