פנסיה במקביל מכמה מקומות עבודה. - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • מוטי מאיר

    נשלח ע"ימוטי מאיר 11:58, 12 באוגוסט 2014

    עובד 30 שנה ברשת אורט במשרה מלאה פלוס. שמפרישה למבטחים הותיקה + הפרשות לקרן דפנה / הילה עבור הפרשים שמעל למשרה . נאמר לי שמשנת 2008 כל ההפרשות לקרן הילה, הן לפנסיה בלבד. בנוסף עובד כמשרה בעמותה פרטית שמפרישה לקרן פנסיה במגדל (חלק כביטוח מנהלים). 1. האם בהגיעי לגיל פנסיה אקבל כמה פנסיות במקביל ? האחת ממבטחים , השנייה דפנה/הילה והשלישית ממגדל? 2. האם אפשרי לפדות את הכסף מאחת הקרנות. (אינני זקוק לכמה פנסיות במקביל) בתודה מראש מוטי

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    15:56, 12 באוגוסט 2014

    מוטי שלום. 1. קרן הפנסיה מבטחים הוותיקה תהיה זכאי בגיל פרישה לפנסית זקנה. 2 מקרן הפנסיה / ביטוח מנהלים במגדל (לא ברור מדבריך אם זו קרן פנסיה או ביטוח מנהלים)- כנ "ל בסעיף 1. ו3. קופ"ג דפנה / הילה- הינה קופת גמל לקצבה בגין כספים שהופקדו בה לאחר יום 1/1/2008. החוק קובע כי כספים אלה ניתן לקבל רק באמצעות העברתם לקופת גמל משלמת לקצבה - שתשלם אלך אותם כקצבה חודשית. יחד עם זאת, במקרה וקיימת לך זכאות מקרנות הפנסיה / ביטוח מנהלים הנ"ל קצבה העולה על הקצבה המזערית (כ-4,000 ש"ח לחודש), תוכל להוון את הסכומים שבקופות הילה/ דפנה כסכום חד פעמי. האמור לעיל הינו באופן כללי ויש כמובן לבדוק את הנתונים לאשורם. למותר ליין כי הקביעה בדבר זכאות לפנסיה זקנה הינה בהתאם לתנאי כל תכנית שבה אתה מבוטח/ עמית. בכל מקרה מומלץ - להסתייע בייעוץ פנסיוני על ידי בעל רשיון מורשה (יועץ פנסיוני / משווק פנסיוני). בהצלחה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.