פיצויים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • שואלת

    נשלח ע"ישואלת 13:20, 21 בספטמבר 2014

    לעובדת ,התחילו הפרשה לביטוח מנהלים רק חצי שנה אחרי תחילת עבודתה.לא הופרש רטרואקטיבית.שנתיים אחרי תחילת ההפרשות-פוטרה. עקב התנהלות הקופה נוצרו רווחים מאד גדולים, שכיסו על החוסר בחצי שנת ההפקדות. השאלה: האם חובת המעביד לשלם בכל מקרה עבור חצי השנה שלא הפריש, או שמא הוא נהנה מעובדת צבירת הרווחים בקרן, מבלי שהוא שילם? שואלת

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    14:13, 21 בספטמבר 2014

    שלום. בעקרון השאלה נוגעת לעולם דיני העבודה, אך הואיל ולא בוצעו הפרשות פנסיוניות עבור חצי שנת העבודה הראשונה, סעיף 14 החל בצו ההרחבה אינו חל על תקופה זו ולכן על המעסיק לשלם פיצוי פיטורים בגובה משכורתה האחרונה של העובדת במכפלת 0.5 (הסכומים שהצטברו בקרן הפנסיה אינם רלוונטיים לתקופה זו)

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.