פיצויים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • שואלת

    נשלח ע"ישואלת 14:51, 21 בספטמבר 2014

    בהמשך לשאלה ולתשובתך, ואם העובד עובד כבר 10 שנים. התחיל לפני החלת סעיף 14. בחישוב הפיצויים המגיעים לו לתקופה בה לא חל עליו סעיף 14. האם יש משמעות לתאריך התחלת הפקדת הפיצויים בקופה, או שהמעביד מחשב את הזכאות הכללית, בודק מה קיים בקופה ומשלים את החסר?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    08:05, 22 בספטמבר 2014

    השאלה כללית ולא ממוקדת ובכל מקרה מומלץ לקבל חוו"ד ספציפית על פי פרטי המקרה. בכל אופן, העיקרון של סעיף 14 הוא שהמעסיק לא בודק מה יש בקופה אלא יש פטור בגין השכר והתקופה שממנה בוצעו ההפקדות. כך שאם יש יותר או פחות ממה שהמעסיק מחויב - זה לא נוגע לאופן החישב של הזכאות לפיצוי פיטורים. בגין התקופה שבה ביצע המעסיק הפקדות ממלוא השכר של העובד, בשיעור של 8.33% - יהיה המעסיק פטור מחובת תשלום פיצויים. אם המעסיק שילם שלא ממלוא השכר של העובד, או שלא בגין מלוא תקופת העסקתו של העובד או בשיעור שנמוך מ-8.33%- יחויב המעסיק בהשלמת פיצוים לפי משכורת אחרונה במכפלת התקופה/שכר/שיעור הפרשות שלא בוצעו- אף אם בקופה צבור סכום הגבוה מחובת המעסיק לתשלום פיצוי פיטורים. העיקרון הוא שהחלת סעיף 14 (בין בהסכם קיבוצי, צו הרחבה או הסכם אישי שניתן עליו האישור הכללי של שר העבודה), חלה מהמועד שנקבע במקור הנורמטיבי שהחיל את סעיף 14 (אם למשל ההפקדות הינן מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה, אזי תחולת סעיף 14 הינה ממועד תחילת ביצוע ההפקדות שעל פי הצו) ולכן אם העובד עבד תקופת מה לפני תחילת הפקדות לפי סעיף 14 אזי המעסיק יהיה מחויב בתשלום פ"פ בגין התקופה הקודמת לתחילת ההפקדות בגובה משכורת אחרונה כפול שנות הוותק שלפני ביצוע ההפקדות. דבר נוסף, היקף תחולת סעיף 14 הינו על השכר שממנו בוצעו הפקדות (כלומר אם השכר שממנו בוצעו הפקדות לביטוח הפנסיוני נמוך מהשכר הקובע לחישוב פיצוי פיטורים בהתאם לחוק פ"פ), אזי על המעסיק לשלם, בעת הזכאות לפיצוי פיטורים, פ"פ בגין חלק השכר שממנו לא בוצעו הפקדות.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.