באיזה תנאים אני זכאית לפנסיה ? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • שרית

    נשלח ע"ישרית 19:33, 8 בפברואר 2015

    עבדתי בתור חיילת בשופרסל והמשכתי גם כמה חודשים לאחר השחרור שלי , ככה שיצא שסך הכל עבדתי שמונה חודשים במקום ועד כמה שידוע לי לא קיבלתי תנאי פנסיה .... חשוב לציין שזאת לא הייתה משרה מלאה כי רוב הזמן שעבדתי שם הייתי בצבא ולא התאפשר לי .. אני עכשיו מתחילה עבודה חדשה ואמרו לי שאם עבדתי במקום עבודה לפני כן מעל לחצי שנה הם יתחילו לי את הזכאות שלי במקום עבודה החדש הישר מהיום הראשון במקום בעוד חצי שנה ואמרתי להם שעד כמה שידוע לי לא קיבלתי .. אז רציתי לדעת מה החוק אומר ומה אוכל לעשות אם כן הייתי זכאית ולא קיבלתי ..

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    10:25, 13 בפברואר 2015

    שרית שלום,

    צו ההרחבה לפנסיה חובה מטיל על המעסיק את החובה לביטוח פנסיוני של עובדו. הצו קבוע מקרים בהם הוא לא יחול, ולעניננו, על מי שטרם מלאו - 20 באישה ו- 21 בגבר (ראי בסעיף 4. א. 7 לצו) (מצ"ב גם לנוחותך קישור לצו - ttp://www.moital.gov.il/NR/rdonlyres/56D1C646-9466-434E-96D5-168442B5B394/0/tzavharchava2011.pdf). יחד עם זאת קובע סעיף 7 הנ"ל כי "בהגיע העובד/ת לגיל האמור/ה יחולו עליו'ה הוראות הצו תוך שתילקח בחשבון, לענין חישוב תקופת ההמתנה כהגדרתה להלן, תקופת עבודתו/ה טרם הגיע/ה לגיל האמור". ולכן האמירה שציינת היא נכונה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.