מועד תשלום קצבה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • חיים

    נשלח ע"יחיים 05:59, 19 בפברואר 2015

    אני גמלאי ומקבל קצבה חודשית מקופת גמל לקצבה (פוליסת ביטוח חיים) השייכת למנורה מבטחים. האם יש מועד על פי חוק בו אמורה להשתלם הקצבה בדומה לתשלום שכר עבודה אשר אמור להיות משולם עד ה-9 לחודש העוקב ?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    12:43, 19 בפברואר 2015

    כן. סעיף 16 בחוק הגנת השכר קובע ש'קצבת פרישה' כהגדרת המונח בחוק (היינו, קצבה המשתלמת ממעסיק או מקופת גמל) תשולם עם תום החודש שבעדו היא משתלמת.

    תגובה
  • 13:14, 19 בפברואר 2015

    תודה עבור התשובה. מבקש הבהרה, קופת הגמל טוענת כי כאשר בתלוש הקצבה מופיע החודש לתשלום כחודש דצמבר 2014 לדוגמא, אזי התשלום הינו בגין קצבת חודש נובמבר אשר משולמת בחודש דצמבר. ההגיון שלי אומר כי אם על התלוש מופיע כי הוא שייך לחודש דצמבר הרי זו אמורה להיות קצבה בעבור חודש דצמבר ולא נובמבר. האם ייתכן ?

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.