חוק פנסיה חובה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • מיכאלה

    נשלח ע"ימיכאלה 16:07, 28 ביולי 2013

    האם צריך להפריש פנסיה לעובדת שהחלה לעבוד בהיותה מעל גיל 60?

    השב
  • 16:31, 28 ביולי 2013

    מיכאלה שלום

    צו ההרחבה לפנסיה חובה קובע חובת עריכת ביטוח פנסיוני לכל עובד במדינת ישראל, למעט עובד שחל עליו הסכם מיטיב, כמשמעותו בסעיף 4 להסכם וכן לענין השאלה הנשאלת, "מי שפרש מעבודתו בגיל פרישת חובה ומקבל קצבה1 קצבה בסעיף זה - למעט קצבאות וגמלאות מהמוסד לביטוח לאומי".

    היינו, גם עובד שהחל לעבוד לאחר גיל 60 ואין לו קצבה מקרן פנסיה או מפנסיה תקציבית או מאחד מחוקי הקצבאות (שאינו חוק הביטוח הלאומי)- זכאי לביטוח פנסיוני ממעבידו.

    בברכה,
    אבנר בן חיון, עו"ד

    תגובה
  • 16:59, 28 ביולי 2013

    ראשית תודה על התגובה המהירה.

    שנית - כדי לפשט את כל הניסוח המשפטי - העובדת מקבלת קצבת ביטוח לאומי ואין לה שום ביטוח פנסיוני אחר.
    חובתי להפריש לה כספים לפנסיה על פי ה% שנקבעו בחוק.

    הבנתי נכון?

    תגובה
  • 17:03, 28 ביולי 2013

    הבנת נכון

    רק אם היא היית מקבלת קבצה אחרת (שלא מהביטוח הלאומי) כמו קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או פנסיה תקציבית - לא היתה קמה לך חובה להפריש בגינה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.