פיצוי פיטורים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • עדי

נשלח ע"יעדי 08:27, 13 במרץ 2015

שלום,עבדתי במקום כלשהו במשך שנתיים ושמונה חודשים והרווחתי 5000לחודש.אחרי שפיטרו אותי המעסיק שלי אומר לי שלא כדאי לי להוציא את החלק בפיצויים של חברת הביטוח כי יורד על זה מס 30אחוז. מהי כוונתו והאם זה נכון? וכמה אני אמורה לקבל כסף?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

08:32, 13 במרץ 2015

בעקרון קיים פטור על משיכה של כספי פיצויים עד לתקרה של כ-9,200 ש"ח לכל שנה. יחד עם זאת בהחלט לא מומלץ למשוך כספים מהחסכון הפנסיוני. להיפך, מומלץ לבדוק איך אפשר להמשיך את הרצף בתכנית הפנסיה

תגובה
  • 16:35, 13 במרץ 2015

אז כמה בעצם אני אמורה לקבל רק מהמעביד אם עבדתי שנה ו8חודשים וקיבלתי 5000 בחודש? אודה מאוד לדעתם

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.