איזון בין קצבת שארים לאלמן, יתום - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • תמיר

נשלח ע"יתמיר 13:19, 3 באפריל 2015

היי אני רואה שאני חייב לחלק את הסכום המשולם בין אלמן/יתום במקרה מדוע לא ניתן להגיד 100% לאלמן בעדיפות ראשונה ובעדיפות שנייה 100% ליתום (כי אם אני מבין נכון יתום מקבל רק עד גיל 21). האם זו דרך של חברות הביטוח לאלץ מבוטחים לחלק את כספם לשאירים וכך לשלם בסופו של דבר רק חלק מהסכום. שהרי אם אני מחלק בין אלמן ליתום אז ברג שיתום מגיע לגיל 21 נעלם הסכום המופרש לקצבה. דבר דומה קורה לאלמן, אני רוצה בעדיפות ראשונה אלמן מקבל 100% ובעדיפות שנייה יתום 100% אם אלמן לא קיים. בדיוק כמו היום משכורת מגיעה 100% להורה כל עוד הוא קיים והוא מחלק את המשכורת למיטב הבנתו להוצאות של ילדים! אבל אם הורה לא קיים ילד מקבל קצבה מביטוח לאומי אותו דבר אני רוצה בביטוח.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

10:04, 12 באפריל 2015

ככל שמדובר על קרן פנסיה, אזי הקביעה של הקנית זכויות לשאירי מבוטח מקורה בהוראות /שקבע הממונה על שוק ההון, ובהן הוא חייב לבנות את הכיסוי הביטוחי לשאירים באופן שיכלול פנסיה לאלמן/נה ופנסיה ליתומים

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.