תשלום פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • מורן

    נשלח ע"ימורן 14:07, 14 במאי 2015

    שלום רב אני עובדת במקום עבודתי כשנה וחצי. לאחר שנה בתפקיד כאשר המעסיק לא שילם לי פנסיה, החלטתי לפעול בנושא, איימתי על המעסיק בפנייה למשרד התמת, ומיד הוא שלח צ'ק עם הסכום שאמור להיות משולם לקרן הפנסיה שלי (כולל הסכום שאני הייתי אמורה להפריש שירד לי מהמשכורת בבת אחת) לאחר מכן ראיתי בתלוש משכורת שיורד לי כסף כל חודש עבור קרן הפנסיה. (כחצי שנה). השבוע התברר לי כי אף תשלום, לא הצ'ק ולא הכסף שיורד מהמשכורת כביכול, מגיע לקרן הפנסיה. אשמח לעצתכם האם לתבוע או לפנות למשרד התמת? ומה עלי לעשות באופן כללי? (אני מבינה כי בתביעה (בניגוד למשרד התמת) אוכל לקבל גם את כל הפיצויים שמגיעים לי, הריביות וכדומה, אך אני חוששת מכך שהשם שלי יהיה מוכתם כמישהי שהעזה לתבוע את המעסיק שלה, וזה עלול להזיק בקבלה לעבודה אחרת.) תודה רבה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    15:49, 14 במאי 2015

    שלום רב. יש לדעת כי ניכוי כספים ממשכורת העובד לצורך הפרשות סוציאליות ללא העברתן לקרן הפנסיה הינו עבירה על הסעיף 25ב'(ב) לחוק הגנת השכר המלווה בסנקציה עונשית כבדה (קנסות למדינה בסכומים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים ואף יותר) (ניתן להתרשם מכך בפרסומים שמפרסם משרד הכלכלה באתר האינטרנט שלו (תחת לשונית 'תעסוקה' - הסדרה ואכיפה). בנוסף עומדת לך הזכות להגיש תביעה לבית הדין לעבודה לחיוב המעסיק לביצוע ההפרשות לקרן הפנסיה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.