מעבר מפוליסת מנהלים לקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • אורית

נשלח ע"יאורית 21:13, 20 במאי 2015

שלום, אני מבצעת בימים אלו ( אחרי קבלת יעוץ פנסיוני חיצוני ), מעבר מפוליסת מנהלים לקרן פנסיה קיימת שהייתה לי בעבר והמשכתי להפקיד אליה באופן עצמאי. ביקשתי מהסוכן להפקיד חלק קטן מהשכר בפוליסה הקיימת ואת עיקר השכר להעביר לקרן הפנסיה. בנוסף ביקשתי לשמר פוליסת א.כ.ע בפוליסה ולהמשיך להפקיד אליו. הסוכן דורש ממני למלא הצהרת בריאות מלאה חדשה עבור המשך פוליסת א.כ.ע . אני לא מעוניינת והבנתי מהיועץ הפנסיוני כי אין כל סיבה . מבקשת לקבל את חוות דעתך. תודה אורית

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

08:26, 21 במאי 2015

ככל שנשמר הרצף בפוליסת א.כ.ע ולא בוצע שינוי בשכר המבוטח - נראה כי אין סיבה להצהרת בריאות חדשה.

תגובה
  • 09:08, 21 במאי 2015

שלום,
    תודה על התשובה.
    השינוי הוא ש 90% מהשכר יופקדו לקרן הפנסיה וכדי לשמר את הביטוח א.כ.ע בביטוח מנהלים - יופרשו 10% משכר לפוליסת מנהלים.,
    זאת כדי שהפוליסת מנהלים שבתוכה פוליסת א.כ.ע תוכל להימשך כרגיל .
    תודה
    אורית

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

10:28, 21 במאי 2015

יש לוודא כי את מקבלת ייעוץ פנסיוני מנומק בענין זה הואיל ושינוי בפוליסת ביטוח (במיוחד אם יש מקדמים מלפני שנת 2013) הינו בעל משמעות בלתי הפיכה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.